P0

Regionas

Juda koplyčios rekonstrukcijos projektas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-06


Klaipėdos rajono savivaldybėje pristatytas koplyčios-mauzoliejaus Stragnų II kaime projektas, kurį už 12 705 Eur parengė UAB „Synergy Solutions“.

Koplyčia-mauzoliejus statyta XIX a. pab. Pastatą statė Klaipėdos masonų ložei „Merfis“ priklausęs Bronackis. Pagal žmonių prisiminimus, koplyčia pastatyta masono Bronackio mirusios žmonai atminti. Teigiama, kad žmonos palaikai buvo palaidoti koplyčios rūsyje – mauzoliejuje, o viršuje buvo įrengta nedidelė koplyčia pamaldoms.

Koplyčia – lauko akmenų mūro: viduje naudoti natūralūs mažesni rieduliai, išorėje – stambesni, skaldyti. Pagrindinis vakarų fasadas sumūrytas iš raudonų plytų, turi ryškių neogotikos stiliaus bruožų. Dvišlaitis stogas buvo dengtas čerpėmis. Po koplyčia buvo įrengtas erdvus rūsys laidojimui.

Koplyčia pokaryje buvo nuniokota: išplėštas mauzoliejus, išniekinti palaikai (palaidojimų žymių nelikę), išdraskytas koplyčios vidus. Šiuo metu koplyčios-mauzoliejaus būklė yra labai bloga, todėl šį 2006 metais į Kultūros vertybių registrą įtrauktą pastatą ketinama restauruoti ir
pritaikyti kultūros reikmėms.

Visus koplyčios-mauzoliejaus tvarkymo darbus būtina atlikti išsaugant šio architektūros paveldo objekto, įrašyto į Kultūros vertybių registrą, vertingąsias savybes ir pritaikant objektą turistų lankymui.

Projektuotojas pristatydamas pasiūlymus nustebino Savivaldybės atstovus – atlikta daugiau nei numatyta. Buvo pristatyti ne tik pasiūlymai koplyčios-mauzoliejaus kapitaliniam remontui, numatant stogo rekonstrukcijos, fasadų plytų ir akmens mūro, perdangos tarp rūsio ir pirmo aukšto, grindų rūsyje atkūrimo bei kitus restauravimo ar atkūrimo darbus, automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas, bet ir suprojektuota vaikų žaidimų aikštelės danga, takų sistema.

Savivaldybės vadovai bei specialistai pasiūlė projektą atlikti etapais. Pirmuoju etapu turėtų būti atlikti svarbiausi darbai: atliktas kapitalinis remontas, atkuriant buvusį koplyčios-mauzoliejaus vaizdą, įrengtos įvažos į objektą žmonėms su negalia, taip pat takai ir laiptai, privažiavimo kelias nuo Pylimo g. ir automobilių stovėjimo aikštelė, informacinis stendas, suoliukai, šiukšliadėžės bei teritorijos apšvietimas.

Visi projektavimo darbai kartu su sąmata turi būti atlikti iki 2018 m. vasario. Koplyčios-mauzoliejaus restauravimo darbams atlikti bus teikiama paraiška finansavimui iš ES lėšų, prie finansavimo prisidės ir Savivaldybė biudžeto lėšomis.


  2017-11-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt