P0

Miestas

Melnragės bibliotekai sužibo viltis?

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-11-06


Nuo pokario laikų Melnragėje veikiančiai bibliotekai įsižiebė viltis būti „perkeltai“ į XXI amžių su visais jos civilizacijos patogumais.

Nei tinkamo šildymo, nei vandens bei nuotekų neturinčią kultūros įstaigą miesto valdininkai pagaliau apsisprendė kapitališkai suremontuoti – tiesa, šių darbų dar teks lukterti.

Šiuo metu lopomas prakiuręs Melnragės bibliotekos stogas, o nuo 2019 – ųjų ketinama pradėti ir kapitalinio remonto darbus, Martyno Vainoriaus nuotr.

O kol kas bibliotekos pastatą apjuosę pastoliai skirti kiauram bibliotekos stogui lopyti.

„Po nesiliaujančio lietaus visiškai prakiuro bibliotekos stogas, iškilo grėsmė, kad bus užlietos ne tik šios įstaigos, bet ir pirmame aukšte įsikūrusios Moksleivių laisvalaikio centro patalpos. Didžiulė grėsmė iškilo bibliotekoje laikomoms knygoms, tad skubiai ėmėme tvarkyti pastato stogą“, – „Atvirai Klaipėdai“ sakė Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento Socialinės infrastruktūros priežiūros skyriaus vedėja Violeta Gembutienė.

Pasak tarnautojos, šiuos darbus, kurie savivaldybės biudžetui atsieis „vos kelis tūkstančius eurų“, tikimasi baigti kuo greičiau, o po to jau bus kimbama ir į kapitalinį bibliotekos remontą.

Melnragės bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Janina Stankutė sakė, kad kol vyks bibliotekos stogo remontas jų įstaiga darbo nutraukti neketina.

„Žmonės pas mus lankosi, kasdien ateina ir spaudos paskaityti, ir kompiuteriais internete panaršyti“, – sakė J. Stankutė. Pasak bibliotekininkės, dėl šlapių lubų ir tvyrančios drėgmes bibliotekos patalpose jaučiamas šioks toks nemalonus kvapas, tačiau tai skaitytojų neatbaido. Nuolatinių lankytojų bibliotekoje  šiuo metu registruota 370.

„Tikrai nėra taip, kad vanduo bėgtų ant knygų, per lubas lyjant ėmė lašnoti tik vienoje vietoje, teko laikinai kibirą pastatyti “,– sakė J. Stankutė.

V. Gembutienės teigimu jau kitais, 2018 metais, numatyta parengti techninį Melnragės bibliotekos remonto projektą, o dar kitais – 2019 m. – turėtų prasidėti ir bibliotekos kapitalinio remonto darbai.


  2017-11-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt