P0

Kultūra

Gurmaniškos muzikos vakaras

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-07


Jauki Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė tamsų lapkričio vakarą prisipildys stilingais prancūzų kompozitoriaus Claude’o Bollingo muzikos garsais. Interesų platumu ir veiklos įvairiapusiškumu stebinantis smuikininkas Džeraldas Bidva ir džiazo trio –  Feliksas Zakrevskis (fortepijonas), Donatas Bagurskas (kontrabosas), Darius Rudis (mušamieji) – atliks šio kompozitoriaus siuitą smuikui ir džiazo trio. Publika susidomėjusi klausysis itin subtiliai ir gurmaniškai perteiktos klasikinės, barokinės bei džiazo muzikos sintezės programoje „Romantiškas smuikas ir džiazas“ lapkričio 9 d., ketvirtadienį, 18.30 val.

Dž. Bidva ir džiazo trio, KKC nuot.

Nuo šešerių metų su smuiku nesiskiriantis šio projekto iniciatorius Dž. Bidva yra gerai žinomas Lietuvos klasikinės muzikos padangėje. Jis jau 20 metų muzikuoja pasaulinio pripažinimo sulaukusiame kameriniame orkestre „Kremerata Baltica“, kuriame 10 metų eina koncertmeisterio pareigas. Kitas jo kolektyvas – Lietuvos kamerinis orkestras, į kurį Dž. Bidva buvo pakviestas prieš 7 metus ir taip pat tapo pirmuoju smuiku. Atlikėjas nuolat dalyvauja prestižiniuose festivaliuose, daug koncertuoja kaip solistas, groja su kameriniais ansambliais. Dž. Bidvą artimai pažįsta ir Klaipėdos kamerinis orkestras bei uostamiesčio publika.

Claude’as Bollingas jau 14 metų buvo laikomas profesionaliu džiazo pianistu. Jo muzikavimo technika daug prisidėjo prie tradicinio džiazo atgaivinimo Prancūzijoje 7-ajame dešimtmetyje. C. Bollingas yra daugiau nei šimto kino filmų muzikos takelių autorius. Tačiau šio koncerto kontekste svarbiausia kita jo veiklos dalis  – bendradarbiavimas su klasikinės muzikos atstovais. Baroko eleganciją ir modernų svingą jis pirmiausią suvienijo siuitoje fleitai ir džiazo trio. Šis kūrinys sulaukė labai didelės komercinės sėkmės, tad vėliau gimė daugiau panašią idėją atskleidžiančių opusų. Vienas jų – koncerte „Romantiškas smuikas ir džiazas“ skambėsianti Siuita smuikui ir džiazo trio.

Tai nėra kūrinys keturiems džiazo atlikėjams – šioje siuitoje klasikinis smuikininkas įtraukiamas į džiazuojančią aplinką. C. Bollingas aštuoniose kūrinio dalyse daugiausiai pasitelkia klasikinių šokių formas, tačiau kiti atlikėjai į jas nuolat įterpia įprastų džiazo elementų. Nors smuikininkas ir negroja džiazo, bendrame muzikos skambesyje tai atrodo visai kitaip.

Pasak Dž. Bidvos, „C. Bollingo muzika žavi jausmingumu, elegancija. Joje gausu ir veržlių epizodų, kur džiaugsmingą nuotaiką ir vėl keičia nostalgiški, melancholiški romantiško smuiko garsai. Džiazo elementais pagardinta siuita pradžiugins bei pamalonins visus muzikos gurmanus“.

Lietuvos džiazo sostinėje skirkite vakarą „Romantiškam smuikui ir džiazui“!


  Kultūros straipsnių vidus

  2017-11-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt