P0

Miestas, Svarbu

Atliekų rinkliavą žada palikti tokią pačią

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-11-08


Nors Klaipėdos miesto savivaldybė iš atliekų rinkliavos yra sukaupusi net 2,4 mln. eurų siekiantį lėšų perteklių, kitais metais ir toliau siūloma šį mokestį palikti dabartiniame lygyje su vadinamąja 5 proc. nuolaida, kuri atsieitų 238,5 tūkst. eurų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė “Atvirai Klaipėdai” aiškino, kad tik toks nuolaidos procentas siūlomas, nes “vietinės rinkliavos lėšos naudojamos ne tik būtinosioms sąnaudoms susijusiomis su atliekų tvarkymu padengti, bet ir kitoms priemonėms, numatytoms Klaipėdos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo plane bei visuomenės švietimui atliekų tvarkymo klausimais įgyvendinti.”

Klausimas, kodėl siūloma tik tokia lengvata, kilo ir miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariui, konservatoriui Arūnui Barbšiui.

“Anksčiau buvo kalbama, kad reikia laikyti pinigus požeminiams konteineriams įrengti ir negalima nuleisti daugiau. Reikia greičiau sugrąžinti miestiečiams, nes tai be reikalo iš jų surinkti pinigai. Reikia vieniems metams padaryti 15-20 procentų nuolaidą”, – sakė jis.

Nekintanti įmoka už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą vietinės rinkliavos mokėtojams nuo 2015 m.

Tuo metu vicemeras, liberalas Artūras Šulcas akcentavo, kad jei būtų padaryta 15 procentų  nuolaida, dar kitais metais rinkliava jau augtų 15 procentų ir gyventojui toks šuolis bus sunkiai suvokiamas.

“Rezervą turėti visai neblogai”, – tikino jis.

Minėtasis komitetas balsų dauguma nubalsavo už Savivaldybės administracijos teikiamą sprendimo projektą. Jei jam pritars ir miesto Taryba, rinkliava už atliekas jau trečius metus liktų tokio paties lygio.


  Miesto straipsnių vidus

  2017-11-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt