P0

Politika

Klaipėdos universitetas liks savarankiškas?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-08


Trečiadienį Seime vykusioje Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio spaudos konferencijoje, kuri buvo skirta Klaipėdos regione kuriamai inovacijų ekosistemai pristatyti, informuota, kad Vyriausybė pritarė Klaipėdos universiteto (KU) siūlomam modeliui. R. Karbauskis patikino, kad Vyriausybė pritarė modeliui, o Seimas imsis būtinų įstatymo pakeitimų, kad šis Klaipėdos regiono inovacijų ekosistemos modelis būtų įgyvendintas, praneša KU.

Spaudos konferencijoje dalyvavę KU rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas ir Tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika pristatė valstybinių aukštųjų mokyklų perspektyvas Klaipėdos regiono ekosistemoje. Siūlyme teigiama, kad inovacijų ekosistema – tai kompleksinė struktūra, kurią sudaro tarpusavyje sąveikaujantys akademinis ir viešasis sektoriai bei verslas, sutelkę pastangas siekti ekonominės ir socialinės raidos tikslų apibrėžtoje teritorijoje. Svarbi naujovė – vystant Klaipėdos universitetą kviečiamos dalyvauti Vakarų Lietuvos regiono savivaldybės, kurių merai savo ketinimus yra patvirtinę bendradarbiavimo memorandumu. Savivaldai siūloma formuluoti savo poreikius, universiteto tikslus ir finansiškai prisidėti prie tų poreikių įgyvendinimo.

KU nuotr.

Siūloma Klaipėdos universitetui su Klaipėdos valstybine kolegija ir Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla sudaryti universitetinį mokslo centrą – asocijuotą akademinį ekosistemos komponentą, susiejantį mokslinius tyrimus ir studijas. Inovacijų ekosistema suderintų regione profesinį, aukštąjį mokymą ir mokymąsi visą gyvenimą. Tokio universitetų valdymo modelio Lietuvoje dar nėra, todėl prireiks keisti įstatymines nuostatas.

AB „Vakarų laivų gamykla“ generalinis direktorius Arnoldas Šileika patikino, kad verslas prisideda ir ateityje prisidės prie Klaipėdos universiteto vystymo. „Turime gerų verslo ir universitetinio mokslo bendradarbiavimo pavyzdžių – esame įkūrę SGD klasterį, kuriame dalyvauja verslas, Klaipėdos universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. 2016 m. Klaipėdos universitetas kartu su AB „Klaipėdos nafta“ įsteigė SGD terminalų inžinerijos specialybę. Tikiu, kad ateityje verslo ir universiteto bendradarbiavimas tik intensyvės, tiek aktyvinant universiteto veiklą, tiek verslui reikalaujant mokslu pagrįstų sprendimų“, – pranešime spaudai cituojamas  A. Šileika.

Klaipėdos universiteto rektorius E. Juzeliūnas kalbėjo, kad kuriamoje Klaipėdos ekonominio proveržio strategijoje būtina vystyti aukštosios pridėtinės vertės segmentą. „Mes diskutavome su uostamiesčio verslo atstovais, kurie norėtų investuoti į mokslą, kad parengti specialistai liktų dirbti Klaipėdoje. Universitetas aktyviai ieško regionui svarbių sričių, tokių kaip energetika, mėlynoji energetika, sparčiai besivystančios jūrų technologijos.“


  2017-11-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt