P0

Fotoreportažai, Svarbu

Pakeliui į mokyklą įklimpo purve (2)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-11-09


Ketvirtadienio rytas  vos nesibaigė tragedija vienai Prano Mašioto  progimnazijos ketvirtokei.  Pakeliui  į mokyklą mergaitė nusprendė  sutrumpinti kelią ir patraukė tiesiai per šalia mokyklos esančią Sąjūdžio parko statybvietę. Pelkėtoje ir buldozerių išvažinėjote buvusioje pievoje, virtusioje pačia tikriausia marmalyne, ketvirtokė taip įklimpo į purvą, kad nebepajėgė ištraukti kojų.  Mergaitę  apėmė panika, ji verkdama ėmė šauktis pagalbos.

Mergaitė į purvą įklimpo šalia šio laikino lieptelio, per kurį pašaliniams vaikščioti draudžiama, Palmiros Mart nuotr.

Kaip “Atvirai Klaipėdai” sakė  Prano Mašioto progimnazijos socialinė pedagogė Sandra Kavolienė, iš purvo mergaitę ištraukė  visai svetima moteris, ėjusi pro šalį.  Pamatę nelaimę, subėgo ir daugiau žmonių, jie siūlė savo pagalbą, bet jos neprireikė.  Atskubėjusios mokyklos pedagogės ketvirtokę parsivedė  į patalpas ir bemat iškvietė namiškius.  Netrukus mergaitę pasiėmė ir namo išsivežė močiutė. “Atviros Klaipėdos” duomenimis, mergaitė buvo įsmukusi į purvą beveik iki juosmens.

Pasak S. Kavolienės, mokinė  fiziškai nenukentėjo, tik labai išsigando. Socialinė pedagogė nemano, jog dėl to yra kalti Sąjūdžio parką  tvarkantys  rangovai. Pedagogės teigimu, visa statybų aikštelė  aptverta “stop” juostomis, pilna įspėjamųjų ženklų. Pedagogai  esą irgi nuolat moksleivius perspėja nesiartinti prie statybvietės.

“Bet vaikai yra vaikai, jie smalsūs, nelabai galvojantys, ką daro. Jei būčiau vaikas, aš net bijočiau prie tokios vietos artintis”, – sakė S. Kavolienė.

Statybų aikštelė virto purvynu

Pietinėje miesto dalyje jau maždaug pusmetį intensyviai vykdomas  vadinamasis antrasis Sąjūdžio parko sutvarkymo etapas. Šiuo metu čia daugiausiai pluša traktorininkai, lygindami netoli Juozapo Darbininko bažnyčios buvusią kalvą. Šioje vietoje bus įrengta aktyvaus sporto ir poilsio zona, kuri gerokai praplės prieš keletą metų jau sutvarkytą šalia esantį ir vietos gyventojų pamėgtą Sąjūdžio parką.

Naujoje vietoje planuojama įrengti riedlenčių, riedučių ir BMX dviračių parką, žaidimų aikštelę vaikams, šunų vedžiojimo aikštelę, nutiesti naujus pėsčiųjų ir dviračių takus, įrengti amfiteatrą ir kt.

Kol vyksta parengiamieji darbai, jau kelis mėnesius teritorija tarp „Pajūrio“ ir P. Mašioto progimnazijų yra virtusi pačiu tikriausiu purvynu. Nors ji yra aptverta „stop“ juostomis, savaitgaliais neretai čia galima pamatyti ekstremalių pojūčių išsiilgusius paauglius, maknojančius po purvą ir pelkes.


  2017-11-09

  2 komentarai “Pakeliui į mokyklą įklimpo purve”

  1. AvatarRasa (IP: 91.5.203.60)

   Purvynai, apdainuoti dar K Donelaičio. Tik pradinukei, pedagogams ir mergaitės artimiesiems ne “Metų” poezija galvoje, o mažini, nesibaigiantys nepatogumai ir pavojai…

  2. Avatarmama (IP: 78.57.242.23)

   Puiki ta moteris, ištraukusi mergaitę. Sakė, net mergaitės batai liko purvyne. O šalia mokyklos neužtenka stop juostų.ypač kai statybos verda tarp mokyklų.
   statybinė organizacija labai plačiai išvažinėja, nepaliko net šaligatvio, einantiems nuo Simonaitytės gatvės nėra net laikinos perėjos ir vaikai neretai įmaknoja į purvą. gatve eiti pavojinga.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt