P0

Kultūra

Šeštadienį- šviečiančių žibintų eisena

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-10


 

Lapkričio 11 d. 16 val. Klaipėdos vokiečių bendrija kviečia vaikus, jų tėvelius, senelius šv. Martyno dienos proga tapti šviečiančios eisenos dalyviais. Organizatoriai ragina atsinešti savo žibintus ir papildyti šviesų eiseną.

Šv. Martynas – Vokietijoje gilias tradicijas turinti rudens šventė. ZebraDS (wikimedia.org) nuotr.

Šventės pradžia – Klaipėdos skulptūrų parke, kuris šiais metais mini savo 40-metį. Iš skulptūro parko susirinkusieji pajudės 16.30 val. ir vėliau keliaus Mažvydo alėja, Manto gatve, Tiltų gatve, Turgaus gatve. Pagrindinio renginio vieta taps buvusi šv. Jono bažnyčios aikštelė.

Vokietijoje gilias tradicijas turinti rudens šventė – vaikų eisena su šviečiančiais žibintais per šv. Martyno dieną – kasmet pritraukia vis didesnį būrį klaipėdiečių.

Šv. Martynas buvo IV a. Italijoje gyvenęs vyskupas, pasižymėjęs gailestingumo darbais, ypač neturtėlių šalpa. Paveiksluose vaizduojama, kad jis, dar būdamas kareiviu, nusivilkęs atiduoda elgetai savo apsiaustą.

Seniau kaimo žmonės iš Šv. Martyno dienos orų spręsdavo, koks oras būsiąs per Kalėdas: „Jei Martynas su ledu, tai Kalėdos su bradu, jei Martynas su bradu, tai Kalėdos su ledu“; „Martyns ant ledo, Kalėdos ant vandenio“. Manyta, kad jeigu lapkričio 11-ąją giedra, tai būsianti labai šalta žiema.


Kultūros straipsnių vidus

2017-11-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt