P0

Kultūra, Svarbu

Klaipėda vėl priims “Europiadą”

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-11-12


2009-aisiais Klaipėdoje surengta ir nemažai daliai miestiečių itin gerus įspūdžius palikusi Europos tautų kultūrų šventėje „Europiada“ po nesėkmingų bandymų vėl sugrįš į uostamiestį. Dabar – 2020 metais.

“#Europiade2020Tik ką, tiesiai iš Antverpeno gavau malonią žinią – laimėjom šią teisę ir tikiu – nenuvilsime ir nenusivilsime! Turime patirties, turime ambicijų, esame Klaipėda!” – savo “Facebook” paskyroje šeštadienį paskelbė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Lapkričio 10–13 dienomis į Antverpeno miesto savivaldybę (Belgija), dalyvauti tarptautinio „Europiados“ komiteto generalinėje asamblėjoje yra išvykęs Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas. Kartu su juo delegacijoje buvusi VšĮ “Klaipėdos šventės” kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad šįkart Lietuvos uostamiesčiui dėl “Europiados” reikėjo konkuruoti su Italijos Sardinijos saloje esančiu Nuoro miestu, jau rengusiu “Europiadas” tris kartus – 1973, 1977 ir 2003 m.

“Sprendimą nulėmė tai, kad Klaipėda buvo puikiai paruošusi namų darbus. Taip pat – dalyvių atsiliepimai apie 2009 metus, kai nebuvo jokių organizacinių nesklandumų – nei dėl maisto, nei dėl apgyvendimo. Mūsų naudai buvo ir faktorius, kad jau praėjo nemažai laiko nuo 2009-ųjų, tad “Europiada” pasiilgo Klaipėdos”, – iš Antverpeno telefonu pasakojo D. Grikšaitė.

A. Šulcas savo ruožtu “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad miesto paraiškos pristatymas buvo labai stiprus.

“Buvo matyti, kad organizatoriams labai stiprų įspūdį padarė konkretūs skaičiai, kuriais mes parodėme, kaip Klaipėdos savivaldybė pastaraisiais metais didina ir ateityje didins finansavimą kultūrai. Be to, juos viliojo pamatyti naujus mūsų objektus, kurių dar nebuvo 2009-aisiais – areną, Kultūros fabriką, naujai rekonstruotą Jūrų muziejų. Lemia ir tai, kaip aktyviai Lietuvos kolektyvai dalyvauja kitose šalyse rengiamose “Europiadose””, – sakė vicemeras.

Anot jo, festivalio komitetas laimėtojus ketino paskelbti tik po poros savaičių, tačiau po pristatymo į miestą pasivaikščioti išėjusi klaipėdiečių delegacija sugrįžtant buvo pasitikta plojimais ir sveikinimais.

Kultūros straipsnių vidus

“Buvo didžiulė ir maloni staigmena”, – sakė pašnekovas.

Pasak jo, būsimasis renginio biudžetas priklausys nuo renginio dalyvių skaičiaus. Skaičiuojant jį jau bus atspirties taškas – 2009-ieji. Jis esą rodo, kad tai nėra didžiuliai pinigai.

“Šią savaitę teko susitikti su Pasaulinių choro kovų organizatoriais, nes yra galimybė Klaipėdoje surengti tokį renginį 2021 metais. Tačiau potenciali tokio renginio sąmata – apie 2 milijonai eurų yra, sakyčiau, gal net per didelė ir vis didinamo kultūros biudžeto kontekste, juolab kad šis renginys mums dar yra nepažįstamas, o dėl “Europiados” jokių abejonių nėra – tenka išgirsti net nuomonių, kad ją kasmet reikėtų rengti Klaipėdoje, jei tik būtų galimybė”, – sakė A. Šulcas.

2009 m. Klaipėdoje surengtoje “Europiadoje” dalyvavo per 4 000 svečių iš 22 šalių. Tada Lietuvoje ji buvo surengta pirmą kartą, o Rytų Europoje –  tik antrą. Pasibaigus festivaliui buvo konstatuota, kad šventė itin pavyko, patiko tiek miestelėnams, tiek jos dalyviams, tad 2010 m. pradžioje buvo pateikta paraiška ją surengti 2012-aisiais, per miesto 760 metų gimtadienį. Deja, tada konkurencinė kova buvo pralaimėta Italijos miestui Paduvai. Paraiška 2020 m. renginiui buvo nusiųsta šį rugpjūtį.

50-oji “Eurpiada” 2013 m. vyko Vokietijoje, Gothe, 2014 m. ji lankėsi Lenkijoje, Kielce, dar po metų – Švedijos mieste Helsinborge, pernai kolektyvai iš visos Europos rinkosi Belgijoje, Namuro mieste, o šiemet liepą linksmino Suomijos Turku miesto gyventojus.

 


  2017-11-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt