P0

Miestas

Universitetas prašo miesto padėti nutiesti kabelį

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-11-13


„Klaipėdos universiteto (KU) perspektyva – visus jam priklausančius fakultetus perkelti į vieną  vietą,  sukuriant europinio tipo akademinį miestelį su visais objektais, visa infrastruktūra, laboratorijomis, bendrabučiais“, – sakė KU kancleris Evaldas Lukauskas, pirmadienį popiet dalyvavęs Kaipėdos miesto tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje.

Į posėdį universiteto atstovas kviestas, kad pateiktų informaciją apie būsimą KU teritorijų planavimo strategiją, kad, pasak komiteto pirmininko Algirdo Grublio, „kiti du universiteto stadionai nevirstų gyvenamaisiais kvartalais“.

Ateity visi universiteto fakultetai įsikurs viename akademiniame miestelyje, KU nuotr.

Politikas galvoje turėjo kiek anksčiau miesto spaudoje skelbtą informaciją apie neva neaiškiais būdais privačių asmenų įsigytą dalį buvusio universiteto stadiono prie Menų fakulteto.

E. Lukauskas komiteto nariams paaiškino, jog universitetas žemės neturi, jos negali nei parduoti, nei nuomoti. Žemė yra Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prerogatyva, ja universitetas naudojasi pagal panaudos sutartį. „Kai mums kokio nors pastato nebereikia, mes jį arba parduodame, arba atiduodame Turto bankui, kad jis parduotų“, – sakė kancleris. Taip esą buvo padaryta ir su KU nebereikalingais pastatais prie Menų fakulteto.

Šiuo metu KU planuoja atsisakyti vieno nenaudojamo bendrabučio, vėliau – Bijūnų g. esančių  pastatų, kuriuose įsikūręs Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas. Ar Socialinių mokslų fakultetas bus perkeltas į Salomėjos Nėries gatvę prie „humanitarų” – dar nenuspręsta, aišku tik, kad šio istorinio pastato universitetas atsisakyti neketina.  Neseniai sutarta, kad  Menų fakultetas greičiausiai bus prijungtas prie Lietuvos muzikos ir teatro akademijos. “O ką akademija darys su pastatais –  jau ne mūsų prerogatyva”, – sakė E. Lukauskas.

Pasak kanclerio, didžiausias trukdžius, planuojant naująjį akademinį miestelį, yra aukštos įtampos linijos, einančios per jį. „Mes ieškome galimybių tas linijas „kabeliuoti“, – sakė jis, pridūręs, kad ši užduotis vienam universitetui yra per sunki finansiškai, todėl universitetas prašo miesto pagalbos.

Kurį laiką padiskutavus apie „brangias kabelio movas“, nuspręsta, kad komitetas savo vardu kreipsis į savivaldybės administracijos direktorių dėl galimybės padėti universitetui aukštos įtampos elektros linijas pakeisti požeminiu kabeliu. Jį tektų nutiesti per visą miesto centrą – nuo uosto iki Palangos plento.

KU savo ruožtu įsipareigojo apie visus planuojamus  parduoti pastatus bei kitus sandorius informuoti  Savivaldybę iš anksto. Pasak  A. Grublio, nesusikalbėjimas dėl parduoto stadiono esą ir kilo dėl informacijos stokos.


  Miesto straipsnių vidus

  2017-11-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt