P0

Švietimas

Darželinukams – interaktyvi „Erasmus“ studentų pamoka

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-15


Klaipėdos universitete (KU) rudens semestre studijuoja 38 tarptautiniai studentai, atvykę pagal „Erasmus“ mainų programą. Jie ne tik lanko paskaitas anglų, kartais ir lietuvių kalbomis, bet ir dalyvauja praktinėse paskaitose.

KU vykusią interaktyvią pamoką Klaipėdos mokyklos-darželio „Varpelis“ vaikams vedė „Erasmus“ studentai Onuras Armaganas iš Turkijos
ir Zheni Simeonova iš Bulgarijos.

Pasak Klaipėdos universiteto Informacinių sistemų ir technologijų centro direktorės doc. dr. Dalios Baziukės, tai buvo viena iš praktinių paskaitos atsiskaitomųjų užduočių.

Švietimo vidus

„Per šią paskaitą studentai kūrė interaktyvius žaidimus išmaniojoje lentoje, kuri leido vaikus įtraukti į mokymo procesą ir ugdyti ne tik technologinius įgūdžius, bet ir anglų kalbos žinias“, – KU pranešime cituojama D. Baziukė.

Darželinukai, kurie kitais metais bus pirmokai, turėjo atlikti užduotis: sudėlioti skaičius nuo 1 iki 10, parašyti pirmąsias vaisių ar daržovių raides anglų kalba ir t. t.

„Šiandien anglų kalba vaikams nėra naujiena, tačiau vis dar sudėtinga, kai lentoje mato morką, o reikia rašyti ne raidę „m“, bet „c“.
Jaunųjų mokytojų iš užsienio pastangomis su užduotimis vaikai susitvarkė“, – pasakojo dėstytoja.

Anot docentės, technologijos padeda išlaikyti šiuolaikinių vaikų dėmesį kur kas ilgiau nei būtų mokoma įprastais metodais.

„Vaikai per pamoką buvo labai aktyvūs, jiems tokios pamokos tarsi žaidimas, kurį žaidžiant įsisąmoninama informacija. Be to, naudodami išmaniąją lentą taupome popieriaus, kanceliarinių priemonių išteklius“, – sakė ji.

Pasak Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Pedagogikos katedros docentės Sados Ramanauskienės, į universitetą atvyksta vis daugiau užsienio studentų studijuoti pedagogikos, nes “gerėja tiek apgyvendinimo, tiek studijų sąlygos”. Tad didėja ir užsieniečių skaičius.  Docentės teigimu, KU turi sudaręs bendradarbiavimo sutartis su užsienio universitetais, kurie vykdo panašias ar identiškas pedagogikos studijų programas. Tai esą sudaro didesnes galimybes organizuoti paskaitas užsieniečiams.

„Studentai pedagogikos studijų metu atlieka praktines užduotis – veda ugdomąsias veiklas darželinukams, pamokas moksleiviams. Bendradarbiaujame su Klaipėdos miesto darželiais ir mokyklomis, kur studentai atlieka praktikas, praktikumus ir įtvirtina paskaitose įgytas teorines žinias“, – teigė doc. dr. S. Ramanauskienė.

Turkas Onuras Armaganas pasakojo, kad tai buvo pirmoji jo kelionė į užsienį.

„Prieš atvykdamas čia, ieškojau internete atsiliepimų, informacijos, susijusios su Lietuva. Daug kur perskaičiau, kad lietuviai grubūs,
nemandagūs žmonės. Tačiau atvykęs čia pasinėriau į visiškai priešingą atmosferą – žmonės draugiški, net ir nemokėdami angliškai stengiasi pagelbėti“, – teigia užsienietis.

Zheni Simeonova Bulgarijoje studijuoja neformalų ugdymą moksleiviams ir suaugusiesiems.

„Ir vaikystės pedagogika gali būti neformaliojo ugdymo dalis. Kitaip tariant, norėdama būti gera neformaliojo ugdymo specialistė, turiu išmanyti ir formalųjį ugdymą. Todėl patirtis Klaipėdos universitete man yra labai naudinga“, – teigia ji.

O. Armaganas Turkijoje studijuoja anglų kalbos mokymą, todėl Klaipėdos universitete dauguma paskaitų jam vyksta kartu su anglų kalbos filologijos studentais.

„Nesitikėjau, kad „Erasmus“ studijų metu mums teks dirbti su darželinukais. Tačiau tai buvo nuostabi patirtis, manau, kad neblogai susitvarkėme, nors labai jaudinausi, nes nesu dirbęs su tokiais mažais vaikais“, – įspūdžiais dalijosi O. Armaganas.

„Man kaip tik su vaikais labai lengva, jie kitokie, nei suaugę žmonės, kurie tiesiog sėdi, stebi ir kažko tikisi. Su vaikais įdomiau – jie aktyvūs, įsitraukiantys ir niekada nemeluojantys. Tačiau dėl kalbos barjero džiaugiuosi, kad su mumis kartu buvo jų auklėtojos“, – pasakojo Z.
Simeonova.


2017-11-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt