P0

Švietimas

Tarptautinė mokykla: aišku, kad niekas neaišku (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-11-15


Nors jau prieš kurį laiką kalbėta apie būtinybę Klaipėdoje turėti tarptautinę bendrojo lavinimo  mokyklą, antradienį pas miesto merą posėdžiavę  savivaldybės valdininkai vėl nieko konkretaus nenusprendė.

Anksčiau buvo minėta, kad tarptautinė mokykla galėtų atsirasti prie “Sendvario” arba “Saulėtekio” progimnazijų, tačiau antradienį N. Laužkienė teigė, jog tai dar nenuspręsta, Palmiros Mart nuotr.

Po pasitarimo miesto Savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė į “Atviros Klaipėdos” klausimą, kada tokia mokykla galėtų atsirasti ir kokia ji turėtų būti, atsakė, kad dar per anksti apie tai kalbėti. Pasak jos, mokykla turėtų būti tarptautinė ir dirbti pagal tarptautines  programas, jas  įgyvendinti.

“Šiandien  merui pateikėme savo išdiskutuotus du variantus, kuriuos norėtume diskutuoti plačiau, tariantis ir su bendruomene, ir su verslininkais”, – sakė N. Laužikienė. Jos teigimu, numatyti du mokyklos steigimo etapai: pasirengimo (programos įsigijimas, tam tikros kvalifikacijos specialistų suradimas ir parengimas, ekspertų vertinimas)  ir įgyvendinimo. Savivaldybė  dalyvautų pirmajame etape, o įgyvendinant programą būtų į pagalbą kviečiamas verslas ir tėveliai, kurių vaikai norėtų mokytis tokioje mokykloje. Mokykla pirmiausia  būtų  skiriama užsieniečių,  gyvenančių Klaipėdoje, vaikams.

Švietimo vidus

Paklausta, koks tokios mokyklos poreikis uostamiestyje, valdininkė atsakė filosofiškai: esą poreikio, atlikus tam tikrą apklausą, didelio nenustatyta,  bet tai tas pats, kaip klausti, kas pirmesnis: višta  ir kiaušinis.

“Esmė ta, kad verslas sako, jog į Klaipėdą jie negali prisikviesti  kvalifikuotų specialistų, gyvenančių kitose šalyse,  dėl to, kad jų vaikai neturi kur ugdytis, jie čia padirba trumpą laiką ir išvažiuoja į Vilnių, nes ten jų vaikai ugdomi pagal programas, kurios jiems tinka ir pagal kurias ugdoma visame pasaulyje”, – sakė valdininkė. Esą jei Klaipėdoje atsirastų tokia mokykla, galbūt tada išaugtų ir jos poreikis. “Turbūt reiktų tą mokyklą įsteigti, ko gero, į ją  ateitų ir lietuviai, nors mes to neskatiname, tačiau to išvengti nepavyktų”, – pridūrė ji.

Į klausimą, kas galėtų tokioje mokykloje dėstyti, N. Laužikienė atsakė, jog “jau užaugo karta, mokanti užsienio kalbų”, o parengiamasis etapas tam ir yra skirtas, kad specialistai būtų parengti dirbti pagal tarptautines programas.

Valdininkė patikino, kad tarptautinei bendrojo lavinimo mokyklai, kuri galėtų būti ir privati, ir valstybinė, naujo pastato statoma nebus, ji įsikurtų prie kokios nors jau esamos mokymo įstaigos, bet kol kas apie konkrečią mokyklą kalbėti anksti.

“Jei viskas vyktų sėkmingai, pasirengimas galimas apie 2018-2019 metus, o įgyvendinimas – nuo 2020- ųjų”, – teigė N. Laužikienė, pridūrusi, kad ne visada gyvenime viskas vyksta taip, kaip suplanuota.


  2017-11-15

  Vienas komentaras apie “Tarptautinė mokykla: aišku, kad niekas neaišku”

  1. AvatarRima (IP: 84.15.186.193)

   Tikrai yra butinybe tokiai mokyklai. Daugeli tevu kamuoja ta pati problena, kur mokintis ju vaikams gryzus I lietuva.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt