P0

Regionas

Juodkrantėje atidengs skulptūrą žymiam mokslininkui

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-16


Lapkričio 17-ąją, 16 val., Juodkrantėje bus atidengta skulptūrinė kompozicija Adalbertui Bezzenbergeriui  (1851-1922 m.), žymiam vokiečių mokslininkui etnografui, archeologui, kultūros istorikui, akademinės baltistikos pradininkui atminti.

Anot Neringos savivaldybės pranešimo, prof. A. Bezzenbergeris didžiulį dėmesį skyrė Rytų Prūsijos, Prūsų Lietuvos ir ypač Kuršių nerijos istorijos ir kalbos tyrimams.

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė doc. dr. Silva Pocytė yra teigusi, kad nuo 1881 m. iki pat savo mirties A. Bezzenbergeris lankėsi ir vasaras praleisdavo Juodkrantėje, kuri žavėjo jį ne tik savo gamta, bet ir kalbine, istorine, etnografine praeitimi.

Profesoriaus dėka, apie Kuršių neriją surinkti kalbiniai, etnografiniai duomenys pateko į europinį kontekstą, jo įvairialypiai tyrinėjimai nepraranda aktualumo ir šių dienų mokslinėje aplinkoje.

Įžanga skulptūros ((aut. K. ir V. Musteikiai) atidengimo ceremonijai taps doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaita apie profesoriaus A. Bezzenbergerio nuopelnus lituanistikai ir Kuršių nerijos savitumo išsaugojimui. Paskaita bus skaitoma Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8 B.), pradžia – 15 val.

Skulptūrinė kompozicija bus atidengta šalia viešbučio „Kuršių kiemas“ (Miško g. 11), iškilmių pradžia – 16 val.

Skulptūrinė kompozicija įrengiama privačia iniciatyva.


  2017-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt