P0

Švietimas

Pritarta jungtinei Baltijos šalių radiografijos magistro programai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-16


Ketvirtadienį Klaipėdos universitete (KU) lankėsi Tartu Sveikatos priežiūros kolegijos delegacija iš Estijos. Vizito metu KU rektorius Eimutis Juzeliūnas ir Tartu Sveikatos priežiūros kolegijos rektorė Ulla Preeden pasirašė jungtinės Baltijos šalių radiografijos magistro programos sutartį. Tai vienintelė tokia studijų programa Baltijos šalyse.

KU nuotr.

„Radiologija šiandien – labai paklausi ir sparčiai besivystanti sritis, specialistų poreikis nuolat auga. Jau dabar girdime, kad radiologų trūksta net ir tokiose išsivysčiusiose šalyse, kaip Amerika, Kanada, Norvegija, Vokietija“, – sakė radiografijos magistro programos vadovas Sveikatos mokslų fakulteto Medicinos technologijų katedros vedėjas prof. dr. Arvydas Martinkėnas.

Mokysis ir Estijoje, ir Lietuvoje

Jungtinės Baltijos šalių radiografijos magistro programos studentai mokysis ir Estijoje, ir Lietuvoje. „Pirmąjį semestrą studentai studijuos Tartu Sveikatos priežiūros kolegijoje, kuri radiologijos studijų programą vykdo jau eilę metų ir turi patirties, būtiną techniką, mokomąsias laboratorijas, kurių, deja, nėra Lietuvoje. Tai unikali galimybė studentams pasisemti tarptautinės patirties“, – teigė prof. dr. A. Martinkėnas.

Švietimo vidus

KU ir rektorius Eimutis Juzeliūnas ir Tartu Sveikatos priežiūros kolegijos rektorė Ulla Preeden pasirašė jungtinę Baltijos šalių radiografijos magistro programos sutartį, KU nuotr.

Radiografijos studentai KU studijuos teoriją, dalyvaus praktikumuose, atliks praktiką trijose Klaipėdos miesto ligoninėse: Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje ir Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Profesoriaus teigimu, jungtinė Baltijos šalių radiografijos studijų programa unikali ir tuo, kad studentai turės nemažai praktinių užsiėmimų ligoninėse, mokysis dirbti su rentgeno, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso ir kitais medicininiais įrenginiais.

Vienintelės studijos Lietuvoje

Klaipėdos universitete Radiologijos bakalauro studijų programą inicijavo Lietuvos radiologų draugija, suvokusi, kad šių specialistų trūksta. Tai vienintelės Lietuvoje universitetinio bakalauro radiologijos studijos. „Į jungtinę radiografijos magistro studijų programą gali stoti studentai, įgiję radiologijos bakalauro laipsnį KU, baigę įvairių profilių sveikatos studijas arba studentai iš kolegijų, kurie KU baigė sutrupintas radiologijos studijas“, – informavo prof. dr. A. Martinkėnas.

KU nuotr.

Profesorius džiaugėsi, kad KU radiologijos absolventai labai vertinami gydymo įstaigose. „Ne kartą esu girdėjęs gerų atsiliepimų iš kolegų ligoninėse, kurie teigė, kad mūsų studentai yra puikūs specialistai, jie ne tik technologai, gebantys atlikti plataus spektro diagnostinius tyrimus, radioterapijos procedūras, bet turi tvirtus sveikatos mokslų pagrindus, geba atlikti intervenciją, suteikti pacientams ir jų šeimos nariams psichologinę pagalbą.“


2017-11-16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt