P0

Miestas

Naują bendruomenės centrą galės projektuoti ir užsieniečiai

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-11-16


„Šiuo metu visuomenėje yra pasikeitusios bibliotekos supratimo bei jos poreikio funkcijos. Biblioteka dabar įsivaizduojama kaip kultūrinis daugiafunkcis  bendruomenės centras su čia vykstančiais renginiais, moderniomis technologijomis, todėl mažos, lokalios Klaipėdos pietinėje dalyje įsikūrusios bibliotekos negali patenkinti nei pačių bibliotekininkų, nei šių bendruomenių lūkesčių. Jos negali sukaupti nei pakankamo knygų fondo, nei  turėti erdvių, kurios yra būtinos moderniai  šiuolaikinei bibliotekai“, –  „Atvirai Klaipėdai“ sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova, paprašyta pakomentuoti pietinėje  miesto dalyje – Statybininkų pr.  – planuojamo statyti bendruomenės centro priežastis.

Šioje vietoje po kelerių metų turėtų išdygti modernus bendruomenės centras su biblioteka, Palmiros Mart nuotr.

Po ketvirtadienį savivaldybėje vykusio pasitarimo E. Mantulova  informavo, jog konkursą parengti šio centro projekto technines sąlygas laimėjo Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyrius, kurios nariai pristatė pirminį tolimesnių darbų grafiką ir veiksmų planą. Pagal su savivaldybe lapkričio 6 d. pasirašytą sutartį architektūros konkursas šiam projektui įgyvendinti turi būti paskelbtas per 8 mėn., t. y. iki 2018 m. birželio pradžios.

Konkursas turėtų būti tarptautinis, kad jame galėtų dalyvauti  projektuotojai ir iš kitų šalių, turintys  didesnę patirtį, todėl, pasak  pašnekovės, būtina didesnė informacinė sklaida.

„Norime, kad komunikacija būtų matoma visiems dalyviams ir suinteresuotai visuomenei, todėl Klaipėdos miesto savivaldybės tinklapyje bus patalpinta nuoroda  arba baneris apie projekto eigą, ten bus matoma visa informacija ir apie sklypą, ir apie funkcinę centro paskirtį, apie bibliotekų bendruomenės ir pačios gyvenamosios teritorijos  bendruomenės poreikius ir pageidavimus“, – sakė E. Mantulova. Pasak jos, ši nuoroda turėtų atsirasti per 1- 1,5 mėn.  ir nuo tada esą bus galima virtualioje aplinkoje stebėti visą pasirengimo projektavimo darbams eigą.

Savivaldybės direktoriaus pavaduotojos teigimu, kad nebūtų sukelta per didelė projekto darbų kaina, pradžioje konkurso dalyviams bus pateikta ir maksimali galimo finansavimo riba – ji neturėtų viršyti 3 mln. eurų sumos. Dalį jos tikimasi gauti iš ES struktūrinių fondų.


  2017-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt