P0

Regionas

Rajono savivaldybei – „Krištolinis kaminas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-16


Klaipėdos rajono savivaldybei įteiktas „Krištolinis kaminas“- apdovanojimas už tinkamą atliekų tvarkymą ir rūšiavimą, t. y. už sėkmingai įgyvendintą projektą „Antrinių žaliavų surinkimo konteinerių kokybės ir kiekybės gerinimas individualių namų valdose“.

VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus teigia, kad šis apdovanojimas – puikus bendro įstaigos ir Savivaldybės darbo įvertinimas: „Visi kartu stengiamės dėl geresnio atliekų tvarkymo rajone, nuolat bendradarbiaujame su Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriumi. Ypač norėčiau padėkoti skyriaus vyriausiajai specialistei Mildai Kernagienei, kuri buvo atsakinga už projekto, už kurį buvome apdovanoti, vykdymą. Vis dėlto šis projektas tik nedidelė dalis to, ką Savivaldybė ir VšĮ „Gargždų švara“ daro. Dedame dideles pastangas, kad rajono žmonės rūšiuotų, turėtų tam reikalingus atliekų rūšiavimo konteinerius. Jau šiandien galime pasidžiaugti, kad dėl rūšiavimo, atliekų kiekis sumažėjo 20 proc. Klaipėdos rajonas išskirtinis tuo, kad čia kasdien auga gyventojų skaičius, o tai nemažas iššūkis, norint visus individualių namų savininkus aprūpinti rūšiavimo konteinerių komplektais. Tačiau kartu su Savivaldybe kryptingai dirbame, kad iššūkiai būtų įveikti“, – pranešime spaudai cituojamas R. Martinkus.

Klaipėdos rajono savivaldybės VšĮ „Gargždų švara“ šiuo metu Klaipėdos rajono gyventojams yra išdalijusi 14,7 tūkst. vienetų individualaus naudojimo stiklo (0,12 m³) pakuočių atliekų surinkimo konteinerių ir 14,7 tūkst. vienetų individualaus naudojimo popieriaus, metalo, plastiko (0,24 m³) atliekų surinkimo konteinerių. Šiuo metu rūšiavimo konteineriais yra padengta 89 % Klaipėdos rajono teritorijos.

Lapkričio 14 d. Vilniuje Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) konferencijoje apdovanojimą iš LAAIF direktoriaus Virginijaus Šmigelskio rankų atsiėmė rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas kartu su VšĮ „Gargždų švara“ direktoriumi Rimantu Martinkumi.

INFORMACIJA

2014 m. VšĮ „Gargždų švara“ iš Gamintojų ir importuotojų asociacijos gavo 500 vnt. rūšiavimo konteinerių komplektų, kurių kaina 20,5 tūkst. eurų.

2015 m. vežėjai UAB „Ekonovus“ nupirko 1,2 tūkst. rūšiavimo konteinerių komplektų, kurių kaina beveik 48,2 tūkst. eurų, Klaipėdos rajono savivaldybė nupirko dar 1,7 tūkst. komplektų, kurių kaina beveik 68,1 tukst. eurų.

2016 m. vežėjai UAB „Ekonovus“ nupirko 4,3 tūkst. komplektų, kurių kaina beveik 178 tūkst. eurų.

2017 m. VšĮ „Gargždų švara“ savo lėšomis įsigijo 2,7 tūkst. rūšiavimo konteinetių komplektų, kurių kaina siekė šiek tiek daugiau nei 113,2 tūkst. eurų. Šias lėšas pakuočių tvarkymo organizacijos grąžins per 5 metus. Bendra individualių namų valdų rūšiavimo konteinerių komplektų kaina siekia daugiau nei 605,8 tūkst. eurų.

Klaipėdos rajono savivaldybėje nuo 2017 m. sausio 1 dienos įsigaliojo nauja vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą sistema, kuri susideda iš dviejų dedamųjų – pastoviosios ir kintamosios. Taikant naujai įsigaliojusį vietinės rinkliavos dydį, gyventojai skatinami rūšiuoti daugiau atliekų, o komunalinių atliekų sukaupti vis mažiau, kadangi vietinės rinkliavos dydis priklausio nuo komunalinių atliekų konteinerio pakėlimo per mėnesį. Rūšiuojant atliekas sumažėja sukaupiamų komunalinių atliekų ir komunalinių atliekų konteinerių ištuštinimas.


  2017-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt