P0

Švietimas

Savivaldybei – padėka už plaukimo pamokas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-16


Uostamiesčio savivaldybė pirmoji šalyje įgyvendino ambicingą tikslą – mokyklose įdiegė privalomas plaukimo pamokas antrokams. Pernai plaukti mokėsi 1809, per šiuos metus bus apmokyta dar beveik 2100 antrokų.

Užsiėmimai vyksta kūno kultūros pamokų metu, kiekvienam antrokui skiriama po 18 plaukimo pamokų, vaikus ugdo kvalifikuoti treneriai. Plaukimo pamokos skirstomos į du srautus: maždaug pusė miesto antrokų plaukti mokomi pirmąjį mokslo metų pusmetį, kita pusė – antrąjį. Pamokos organizuojamos „Gintaro“ baseine, vaikai į baseiną atvežami ir parvežami atgal į mokymo įstaigą.  Programai įgyvendinti vieneriems mokslo metams skiriama per 200 tūkst. eurų.

pixabay.com nuotr.

Per plaukimo pamokas vaikai išmokta iškvėpti vandenyje, laikytis vandens paviršiuje, taisyklingai atlikti kojų judesius, plaukiant ir pavargus apsisukti ant nugaros, sužino, kaip elgtis netikėtai įkritus į vandenį, ką daryti, atsitikus nelaimei. Treneriai pažymi, kad pradėjus įgyvendinti šią programą, prasiplėtė ir plaukimo talentų paieškos galimybės, dalis vaikų plaukimo užsiėmimus lanko ir toliau.

Švietimo vidus

„Rezultatai išties džiuginantys. Per praėjusius mokslo metus kone pusė Klaipėdos antrokų išmoko nuplaukti 25 metrus be jokios pagalbos, dar per 500 tai gali padaryti su pagalbinėmis plaukimo priemonėmis, be to visi plaukimo pamokas lankę vaikai susipažino ne tik su plaukimo pradžiamoksliu, bet ir saugaus elgesio vandenyje principais, įgijo sveikos gyvensenos įgūdžių, sustiprėjo fiziškai. Pradėdami plaukimo įgūdžius ugdyti nuo mažų dienų siekiame, kad visi moksleiviai, baigdami Klaipėdos mokyklas mokėtų plaukti. Tai  investicija į jaunų žmonių saugumą“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Kūno kultūros ir sporto departamentas Klaipėdos miesto savivaldybei skyrė padėką už indėlį į vaikų mokymo plaukti programos įgyvendinimą.

 


  2017-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt