P0

Miestas

Dėl potvynio – nepriklausoma ekspertizė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-17


Potvynio priežastis bei galimus jo suvaldymo būdus, jei ateityje gamtos stichija pasikartotų, turi įvardinti nepriklausomi ekspertai, tvirtina  Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Savivaldybės administracijai davęs pavedimą nedelsiant organizuoti procedūras, reikalingas nepriklausomiems ekspertams parinkti bei išoriniam vertinimui atlikti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Kol nėra visa apimančio vaizdo, bet kokia pavienė informacija iš atskirų institucijų, negali būti vertinama kaip neginčytina priežastis. Surinkus visus duomenis, būtinas profesionalus, kompleksinis ir nešališkas jų įvertinimas, kartu pateikiant rekomendacijas, kaip potvynius suvaldyti kuo efektyviau, patiriant kuo mažiau nuostolių ir nepatogumų“, – Savivaldybės pranešime cituojamas sako V. Grubliauskas.

Žinia, praėjusį savaitgalį iškritus gausiems krituliams bei pakilus vandens lygiui Smiltelės, Danės upėse bei Kuršių mariose, lapkričio 13-osios naktį, smarkios liūties ir šlapdribos metu, ėmė tvinti dalies daugiabučių kiemai ir kai kurios gatvių atkarpos, daugiausia pietinėje miesto dalyje.

Iš karto po šio įvykio su mieste dirbančiomis tarnybomis sutarta, kad šios apie galimas grėsmes Savivaldybę nuo šiol informuos nedelsiant – vos pastebėjusios, kad kyla rizika. Savo ruožtu Savivaldybės administracija žada pasirūpinti operatyviu gyventojų informavimu ir rekomendacijomis, kaip elgtis. Apie susidariusias kritines situacijas ar kylant jų grėsmei klaipėdiečiams bus pranešama socialiniuose tinkluose bei mobiliuoju telefonu, siunčiant specialias gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos trumpąsias žinutes.

Žalą patyrę gyventojai taip pat raginami apie tai pranešti Savivaldybei.  Surinkus visus duomenis, bus sprendžiama dėl žalos kompensavimo galimybių. Informacija, kokius dokumentus kreipiantis dėl žalos atlyginimo būtina pateikti galima rasti čia. Ji taip pat teikia Savivaldybės administracijos Vieno langelio poskyryje.

 


  2017-11-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt