P0

Fotoreportažai, Regionas, Svarbu

Dangė pamažu rimsta

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-11-20


Dangės upė ties Tauralaukiu ištvino tiek, kad pirmadienį, po 21 val., iki tilto liko tik apie 2 metrus. Po vandeniu atsidūrė dviračių takas, apsemta dalis Klaipėdos universiteto Botanikos sodo.

Danės gatvė sodininkų bendrijoje “Pakrantė” dabar yra tikra upė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Prie Tauralaukio tilto situacijos įvertinti atvykęs priešgaisrinės tarnybos pareigūnas “Atviros Klaipėdos” žurnalistą informavo, kad Padvarių užtvanka ties Kretinga yra tvarkinga, tad tai tiesiog dabar yra natūraliai upėje susikaupęs vandens kiekis.

Savivaldybės administracija po 22 val. išplatino pranešimą, kuriame dėl sparčiai kylančio Dangės vandens gyventojus ragina pasirūpinti savo ir savo turto saugumu. Ypač budrūs esą turėtų būti Veterinarijos gatvės, Tauralaukio, Mažojo kaimelio ir senamiesčio gyventojai.

Gyventojus, kurių mobilieji yra tinkamai sukonfigūruoti, apie 22.30 val. pasiekė ir tokio pat turinio specialiosios žinutės.

Antradienio rytą, 7 val., vandens lygis ties Tauralaukio tiltu, išliko toks pat, kaip ir pirmadienio vakarą.

Savivaldybė pirmadienį ryte informavo, kad Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vandens lygis Dangės upėje ties Klaipėda per pastarąją parą pakilo 80 cm, o vandens lygis Kuršių mariose ties Žiemos įlanka – 50 cm. Šiuo metu vandens lygio kilimas Danės upėje Klaipėdos mieste stabilizavosi ir, galimai, jau pradės slūgti, o ties Kretingos miestu upės lygis per pastarąją parą jau nuslūgo 37 cm. Vis dėlto, Tauralaukio, Žolynų g., Veterinarijos g. ir senamiesčio gyventojus raginami išlikti budrūs.

Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad kolegos svarsto, jog paskutinė kartą jų teritorija taip buvo užlieta, ko gero, tik prieš 20 metų.

“Kolekciniams augalams grėsmės kol kas nėra. Tačiau medžiai ir krūmai jau po vandeniu. Gerai, kad ruduo, kai baigėsi augalų vegetacijos laikotarpis. Lapuočiai tai gali pakelti lengviau, bet jei vanduo užsilaikytų ilgiau, spygliuočiams būtų negerai. Bet manau, kad potvynis truks tik kelias dienas. Šiaip visa sodo teritorija yra permirkusi, nes vanduo atiteka ir iš aukščiau, kanalai pilni. Kiek galime, tiek juos sausiname. Viskas atrodo tikrai įspūdingai”, – sakė direktorė.

Apsemta ir dalis šalia Dangės, Klaipėdos rajone, Purmalių kaime esančios sodininkų bendrijos “Pakrantė” namų. Pasak čia sutiktų gyventojų, potvynis šiose gatvėse prasidėjo apie vidurnaktį. Žmonės čia skubėjo traukti mašinas į aukštesnes vietas.

Antradienį vakarop Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, potvynis slūgsta. Vandens lygis Dangės upėje ties Klaipėda nuslūgo 5 cm, o ties Kretingos miestu – 6 cm. Vanduo traukiasi ir kitose pajūrio teritorijose. Nežymus kilimas (4 cm) antradienį užfiksuotas tik ties Priekule.

Trečiadienį vandens lygis Dangės upėje ties Klaipėda per parą nuslūgo 56 cm, o ties Kretingos miestu – 57 cm. Vanduo traukiasi ir kitose pajūrio teritorijose. Vis dėlto, 16 centimetrų pakilimas užfiksuotas ties Priekule.

Bene rimčiausias potvynis iki šiol Klaipėdoje buvo 2005-ųjų rugpjūtį, kai Kretingos rajone vandeniui pralaužus Padvarių užtvanką, ištvino Akmena, uostamiestyje ir Klaipėdos rajone vadinama  Dange. Tada vanduo apsėmė kelis šimtus sodų bendrijų, kotedžų bei upės žemupyje gyvenančių žmonių sodybas.

Patiko fotoreportažas? Paremk “Atvirą Klaipėdą”, nes kurui pajamų mes gauname tik iš skaitytojų paramos.


  2017-11-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt