Laiko tiltu į Mažąją Lietuvą

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2017-11-21

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į du įdomius renginius, skirtus šios krašto tradicijoms ir istorijai.

 Lapkričio 27 d., pirmadienį, 17.30 val.  Vytautas Tumėnas (Lietuvos istorijos institutas) skaitys paskaitą ,,Mitologinės lietuvių ornamentikos paslaptys“.

Paskaitoje nagrinėjama lietuvių juostų ir kitų tradicinės taikomosios dailės dirbinių ornamento simbolika – raštų forma, jų pavadinimai ir juos atitinkantys mitopoetiniai įvaizdžiai bei jų reikšmė etninės kultūros tradicijoje. Lietuvos medžiaga nagrinėjama platesniame lyginamajame tarpukltūriniame geografiniame ir laiko kontekste.

Lapkričio 29 d., trečiadienį, 16.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyks tradicinis viešas seminaras „Laiko tiltu į Mažąją Lietuvą“. Šiemet seminare dalyvaus Klaipėdos universiteto ir kitų įstaigų mokslininkai  bei kraštotyrininkai, visuomeniniais pagrindais tyrinėjantys ir puoselėjantys Klaipėdos kraštą. Bus aptarta keletas nebe naujų, bet aktualių temų.

Roma Bončkutė skaitys pranešimą „Dviejų Lietuvų dialogas: nuo Donelaičio iki Simonaitytės“, Michailas Denisenka  kalbės apie Klaipėdos rajono senųjų kapinių būklę, Darius Barasa ieškos kasdienybės Prūsų Lietuvos parapijų XVI-XVIII a. iššūkių. Mariaus Ščavinsko pranešimo tema – „Arklą iškeitus į ginklą. Ką mes žinome apie baltų visuomenę XII-XIII a. sandūroje“?,o Rimantas Balsys papasakos apie lietuvininkų „dievaičius iš strampų”.  Pranešimų trukmė – 20 min.

Kviečiami moksleiviai, studentai, pedagogai, kraštotyros mylėtojai ir visi, kuriems tai įdomu ir svarbu.

Seminaro rengėjai Lietuvininkų bendrija „Mažoji Lietuva“ ir Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras ne tik ieško naujų pranešėjų, bet ir aktualizuoja temas, kurios atspindėtų bendruomenės poreikius. Pranešėjai savo ruožtu stengiasi pasidalinti naujausiais tyrinėjimais, pajausti „visuomenės pulsą“, paskatinti bendruomenę diskusijai, pilietiškam požiūriui į paveldo, gamtosaugos, dvasinių ir materialinių vertybių puoselėjimą.

 

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Nematerialaus kultūros paveldo sąraše - ir Šiupinio šventė

Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvade nuo šiol puikuosis ir Šiupinio šventė Mažojoje Lietuvoje. Tradicijos bylą rengė Klaipėdos etnokultūros centras, ...
2024-03-29
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Žiemą varė su vestuvėmis

Užgavėnes uostamiestyje tradiciškai organizuojantis Klaipėdos etnokultūros centras sekmadienio popietę pakvietė į Teatro aikštę, kur žiemos išvarymas šįkart buvo suorganizuotas kartu ...
2024-02-11
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia į advento pašnekesį su Ričardu Doveika

Gruodžio 5 d., antradienį, 18 val., Klaipėdos etnokultūros centras kviečia visus klaipėdiečius ir miesto svečius į renginį Lietuvos muzikos ir ...
2023-11-20
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This