P0

Švietimas

Išaugs Menų akademijos studijų lygis?

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-11-22


Tuo metu, kada kai kurios Lietuvos aukštosios mokyklos, kaip užsispyrę paaugliai, priešinasi  šalyje vykdomai švietimo reformai, apimančiai ir universitetų optimizavimą bei jų jungimąsi, Klaipėdos universitetas (KU) nuosekliai ir kruopščiai toliau atlieka savo „namų darbus“, siekdamas autonomijos. Apie tai „Atvira Klaipėda“ rašė ne kartą.

Mero nuomone, prijungus KU menų akademiją prie LMTA, pagerės studijų lygis, autorės nuotr.

Trečiadienį pas Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską kartu su KU ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) vadovais kalbėta apie tai, kad nuo sausio 1 d. KU Menų akademija tampa LMAT dalimi ir kaip tai atsilieps miestui.

„Buvo kalbama, kaip matome šito pokyčio poveikį, išsaugant Klaipėdoje menininkų rengimo kalvę,  kaip matome galimybes bendradarbiauti su nauja būsima struktūra bei kaip bus įveiklinamos esamos erdvės“, – po susitikimo su aukštųjų mokyklų vadovais „Atvirai Klaipėdai“ sakė V. Grubliauskas.

Švietimo vidus

Pasak miesto mero, jam buvo svarbu išgirsti, kad nekvestionuojamas autonominio LMTA padalinio, kurio pavadinimas kol kas neaiškus, išlikimas Klaipėdoje, kad uostamiestyje bus išsaugota tai, kas dešimtmečiais buvo kurta, nors dar ir nežinoma, kokie KU Menų akademijos padaliniai išliks – tai esą yra vidiniai struktūriniai naujojo padalinio dalykai.

Svarbu,  kad pritarė bendruomenė

Paklaustas, kaip pats asmeniškai, kaip muzikantas, vertina šį jungimosi procesą, meras sakė: „Aš pirmiausiai teigiamai vertinu tai, ką pasakiau ir abiem rektoriams, kad po ilgų diskusijų buvo pritarta Menų akademijos bendruomenės apsisprendimui, kad bendruomenė išsakė savo norus, savo viziją, būtent tai labiausiai vertinu. O asmeniškai kaip menininkas, bent jau širdyje – muzikantas  – aš manau, kad buvimas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos struktūroje, kurioje yra sukaupti geriausi Lietuvos talentai, protai, pedagoginė atlikėjiškoji išmintis ir patirtis yra sveikintinas dalykas“.

Mero teigimu, išgyvenimo prasme kai kam gal bus ir sunkiau, tačiau kompetencijos, lygio kontekste kartelė, ko gero, bus jau keliama žymiai aukščiau, bet  svarbiausia, kad meno studijos išliktų Klaipėdoje ir kad jas galėtų rinktis čia norintieji studijuoti jauni žmonės.


  2017-11-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt