P0

Verslas

Klaipėdoje spiesis “Spiečius”

Avatar

Martynas Vainorius
2017-11-22


Vietoje senosios katilinės Liepų gatvėje Baltijos technologijų parką statantys verslininkai nusprendė į šią erdvę įsileisti ir VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyvą – bendradarbystės centrą “Spiečius”. Tai jau bus trečias toks objektas Lietuvoje – kiti du veikia Alytuje ir Šiauliuose.

“Versli Lietuva” teigia, kad “Spiečiai’ yra netradicinio tipo verslo vystymosi erdvės, pritaikytos smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus. Tokie centrai yra orientuoti į skaitmeninio ir kūrybinių industrijų verslų atstovus. Jiems yra suteikiamos nemokamos mobilios kompiuterizuotos darbo vietos su įranga, teikiamos įvairios konsultacijos ir t.t.

Trečiadienį Klaipėdoje „Versli Lietuva“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Baltijos technologijų parku. Pagal ją 5 metams “Spiečius” įsileidžiamas į maždaug 100 kv. m patalpą būsimame objekte.

Gytis Morkūnas, „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorius, teigė, kad prieš steigiant tokius centrus Alytuje ir Šiauliuose buvo skeptikų, kad regionuose nebus kam kurtis.

“Bet dabar paklausa gerokai viršija pasiūlą. Džiugu, kad į tokį projektą Klaipėdoje įsijungia ir verslas, ne tik savivalda”, – sakė jis.

Projektą įgyvendinančios VšĮ „Baltijos technologijų parkas“ vadovas Šarūnas Butkus teigė, kad pirmasis į eksportą ir inovacijas orientuoto objekto etapas apims apie 5000 kv. m plotą.

Buvusios „Klaipėdos medienos“ katilinės vietoje iš pradžių buvo planuota statyti biurus. Tačiau šiemet vasarą jau buvo pranešta, kad čia bus kuriamas naujas technologijų parkas, kuriam Klaipėdos regiono taryba suteikė regioninės svarbos statusą. Į jį numatoma investuoti mažiausiai 7,6 mln. eurų ir sukurti verslo startuoliams reikalingą infrastruktūrą – mažiausia 120 darbo vietų, mokymų bei konferencijų sales, bendras erdves.

Š. Butkus tikino, kad Nacionalinės žemės tarnybos pareikštos teisinės pretenzijos dėl nugriovus katilinę susiformavusio neva per didelio sklypo, jau išspręstos – pasirašyta taikos sutartis.


2017-11-22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt