P0

Kultūra

Lietuvos bei Prancūzijos šimtmetis – ir Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-22


Prancūzijos ambasada pristatė keturis prancūziškus kultūrinius renginius, kurie vyks Lietuvoje ir Paryžiuje minint Lietuvos valstybės atkūrimo 1918 metais šimtmetį. Vienas iš jų vyks ir Klaipėdoje, Dramos teatre. Tai – Prancūzijos ir Lietuvos ,,atrastas laikas’’ Europoje su Alban Richard ir šiuolaikiniu šokiu.

Prancūziškų renginių pristatymo vakare dalyvavo ir Klaipėdos dramos teatro vadovas Tomas Juočys (kairėje). Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud – dešinėje.

Renginys numatytas birželio 10 d. Jo metu bus pristatyta bendra Prancūzijos ir Lietuvos šokėjų kūryba ir interpretacija.

Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje kovo 1 d. bus atidaryta Raphaёl Chwoles paroda 6-ojo dešimtmečio portretai ir žvilgsniai.

Orsay muziejuje Paryžiuje balandžio 10 d. – liepos 15 d. pirmą kartą rengiama tokia paroda kvies atrasti Baltijos šalių simbolizmą nuo 1890 m. iki 1920-1930 m

O Vilniaus Nacionalinėje dailės galerijoje spalio 5 d. – lapkričio 18 d. veiks keliaujanti fotografijų paroda, kurioje – Pokario laikotarpis

Ambasados pranešime cituojamo ambasadoriaus nuomone, Lietuvos tapatybės stiprybė ir išskirtinumas išliko dėl jos daugialypiškumo,. Būtent tai ir leido Lietuvai likti atspariai ir atsilaikyti prieš politinius iššūkius ir istorijos vingius pastaruosius šimtą metų.


Kultūros straipsnių vidus

2017-11-22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt