P0

Miestas, Svarbu

Atliekų rinkliava kitąmet liks tokia pati

Avatar

Martynas Vainorius
2017-11-23


Nors Klaipėdos miesto savivaldybė iš atliekų rinkliavos yra sukaupusi net 2,4 mln. eurų siekiantį lėšų perteklių, politikai jau trečią kartą iš eilės nusprendė kitais metais ir toliau palikti ją dabartiniame lygyje su vadinamąja 5 proc. nuolaida, kuri atsieis 238,5 tūkst. eurų. Konservatoriaus Rimanto Didžioko siūlymas taikyti 10 proc. nuolaidą palaikymo nesulaukė.

Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė „Atvirai Klaipėdai“ buvo aiškinusi, kad tik 5 proc. nuolaida siūloma, nes „vietinės rinkliavos lėšos naudojamos ne tik būtinosioms sąnaudoms susijusiomis su atliekų tvarkymu padengti, bet ir kitoms priemonėms, numatytoms Klaipėdos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo plane bei visuomenės švietimui atliekų tvarkymo klausimais įgyvendinti.“

“Po 5 procentus grąžinsime 10 metų. Nėra net priemonių sąrašo, kam būtų panaudoti pertekliniai pinigai”, – teigė konservatorius R. Didžiokas ir siūlė taikyti 10 proc. nuolaidą.

R. Jievaitienė savo ruožtu teigė, jog dalis lėšų kitąmet bus skiriama požeminiams konteineriams įrengti. Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras šiuo metu taip pat rengia maisto atliekų tvarkymo galimybių studiją, tad ateityje lėšų perteklių esą gali tekti naudoti ir tam, kad tokios atliekos būtų renkamos atskirai.

Konservatorius Tomas Meškinis atkreipė dėmesį į tai, kad kai kurie žmonės, permokėję už atliekas, miršta nesulaukę tokio grąžinimo.

“Reikia grąžinti kuo skubiau”, – sakė T. Meškinis.

“Suprantu tą ubago filosofiją išleisti viską ką turi dabar pat. Perteklius susidarė dėl to, kad buvo skaičiuota, jog surinkimas bus prastesnis. Be to, Klaipėda labai gerai ir efektyviai tvarkosi, todėl išlaidos yra mažesnės”, – teigė vicemeras Artūras Šulcas.

Balsuojant R. Didžioko pasiūlymas buvo atmestas ir patvirtina 5 proc. nuolaida, reiškianti, kad rinkliavos dydis nesikeis ir kitąmet.

Jau po balsavimo Tarybos nariai Rimantas Taraškevičius ir Vaida Žvikienė siūlė vietoje kasmetinės nuolaidos taikymo patvirtinti naują  mažesnį tarifą.

Svarstant šį klausimą buvo atmestas ir R. Didžioko siūlymas protokoliniu pavedimu nurodyti specialistams parengti naują rinkliavos tvarką, kad ji būtų skaičiuojama pagal deklaruotą gyventojų skaičių.


  2017-11-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt