P0

Politika

Klaipėda investuos į regiono strategiją

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-11-23


Nepaisant diskusijų ir Miesto Tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto nepritarimo, galutinio balsavimo metu uostamiesčio politikai pritarė tam, kad būtų rengiama Klaipėdos regiono vizija, galinti kainuoti apie 100 tūkst. Uostamiesčiui gali tekti atseikėti apie 40 tūkst. eurų.

Teigiama, kad tokia studija, neva reikalinga dėl būsimos regionų reformos, visoms pajūrio savivaldybėms gali atsieiti apie 100 tūkst. eurų. 

Anot Savivaldybės administracijos specialistų, dėl planuojamos regionų pertvarkos kiekvienas jų turi identifikuoti savo specializaciją, nes jos nuo 2020 m. esą lems europinį finansavimą.

Aiškinamajame rašte rašoma, kad pasirašius bendradarbiavimo sutartį “bus parengta Klaipėdos regiono turizmo ir žemės ūkio sektorių plėtros studija, apimanti sektorių specializacijos krypčių identifikavimą, jų konkurencingumo ir plėtros, koreliacijos su kitais regione esančiais ekonomikos sektoriais, proveržio galimybių analizę”. Jos rengimą finansuotų Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Neringos, Palangos miesto, Skuodo rajono ir Šilutės rajono savivaldybės. 

Aiškinama, kad dabar Klaipėdos regionas “nėra suformavęs integralios regiono vizijos, aiškių plėtros krypčių, jų ateities perspektyvų bei siekiamo proveržio, dabartiniai regionų strateginiai plėtros planai neatspindi ateities perspektyvų ir identifikuojamų regiono problemų”. Studijoje esą “bus nustatyta Klaipėdos regiono turizmo ir žemės ūkio sektorių plėtros vizija, prioritetai ir vystymosi scenarijus artimam laikotarpiui (iki 2020 m.) ir strateginei plėtrai (iki 2030 m.)”. 

Tokios studijos reikalingumui jau pritarė asociacija „Klaipėdos regionas“, kuriame savivaldybėms atstovauja merai. 

Liberalas Vygantas Vareikis teigė, kad  “sudėtinga jungti turizmą ir žemės ūkį”.

“Studija už 100 tūkstančių, iš kurių 40 000 būtų klaipėdiečių indėlis, man kelia didelių klausimų. Sukalti studiją galima jau paėmus iš savivaldybių turizmo informacijos”, – sakė jis.

Tuo metu jo partijos kolegė Vaida Žvikienė teigė, kad šiuo atveju “svarbiausia yra regioninė dimensija”.

“Klaipėda turi konsoliduoti savivaldybes, turi būti vedantysis partneris. Tai bus mūsų namų darbai dėl ateities”, – sakė ji.

Tokios vizijos rengimui pritarė ir opozicijos atstovė Nina Puteikienė.

“Vienas iš dalykų, dėl kurių kenčia ir Klaipėdos turizmas, yra tai, kad nėra jokių bendrų turistinių projektų. Matyčiau šį regiono vienijimą kaip prasmingą”, – sakė N. Puteikienė.

“Ar iš tiesų iškart nustatome, kad prioritetas bus turizmas ir žemės ūkis? Nenoriu pritarti tokiam siauram projektui”, – savo ruožtu teigė konservatorius Arūnas Barbšys.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas akcentavo, kad studijoje “turi būti visam regionui aktualios kryptys”.

“Juk buvo variantai, kur Klaipėdai tik regiono pocentrio vaidmenys numatyti. Tai nėra kažkokia prabanga ar švaistymas. Stiprybė yra vienybėje. Šita studija yra vienas iš kertinių sprendimų tą vienybę užtikrinti”, – tvirtino meras.

Už sutartį dėl tokios studijos rengimą pasisakė 23 miesto Tarybos nariai, susilaikė du.

 


  2017-11-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt