P0

Uostas ir jūra

Leido merui dalyvauti giliavandenio uosto komisijoje

Avatar

Martynas Vainorius
2017-11-23


Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį pritarė Vyriausybės norui Išorinio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros projekto įgyvendinimo komisijoje matyti ir uostamiesčio merą Vytautą Grubliauską. Prieš jo delegavimą pasisakė tik Viačeslavas Titovas ir į šią komisiją Melnragės seniūnaitę Mariją Kalendę siūliusi Nina Puteikienė.

Prieš mero kandidatūrą mini piketu, surengtu prie Savivaldybės prieš prasidedant miesto Tarybos posėdžiui, pasisakė ir dvi klaipėdietės.  Martyno Vainoriaus nuotr.

Minėtosios komisijos steigimui Vyriausybė pritarė lapkričio pradžioje. Jai bus pavesta nagrinėti, koordinuoti ir teikti Vyriausybei pasiūlymus giliavandenio uosto projekto įgyvendinimo klausimais.

Skelbta, kad komisijos nariais bus susisiekimo, aplinkos, finansų, užsienio reikalų, ūkio, žemės ūkio ministrai, premjero patarėjas, Klaipėdos miesto ir rajono savivaldybių merai, Nacionalinės žemės tarnybos direktorius, Uosto direkcijos generalinis direktorius. Šiai komisijai vadovaus premjeras, tvirtinantis personalinę komisijos sudėtį.

Lapkričio 2 d. Savivaldybė gavo Susisiekimo ministerijos raštą, kuriame prašoma pateikti dokumentą, nurodantį, kad savivaldybės taryba į komisiją deleguoja Klaipėdos merą.

Uosto vidus kompas

V. Grubliauskas svarstant šį klausimą tikino, jog buvo dedamos pastangos, kad šioje komisijoje dalyvautų ir Melnragės bendruomenės atstovai bei Savivaldybės administracijos Urbanistikos departamento direktorius Kastytis Macijauskas, tačiau Vyriausybė tokių norų nepaisė.

V. Titovas, argumentuodamas tuo, kad miesto Taryba jau išreiškė savo valią pritardama tik uosto plėtrai pietinėje miesto dalyje, o dabar Vyriausybė jai esą rodo nepagarbą, siūlė neleisti merui dalyvauti tokios komisijos veikloje. Tačiau pats V. Grubliauskas teigė, jog tai būtų pats blogiausias sprendimas.

“Reikia neužmiršti, kad  Uosto bendrasis planas pagal svarbą, jį patvirtinus Vyriausybėje, turės imperatyvų poveikį Miesto bendrajam planui ir miestas turės prisitaikyti, o ne uostas prie miesto”, – teigė meras.

Kartu jis akcentavo, kad N. Puteikienės pasiūlymą dėl M. Kalendės delegavimo reikia atmesti ne dėl asmenybės, o dėl formalių priežasčių, nes premjeras formuoja darbo grupę.

Miesto taryba taip ir pasielgė – atmetė N. Puteikienės siūlymą ir į komisiją delegavo V. Grubliauską. Beje, prieš jo kandidatūrą mini piketu, surengtu prie Savivaldybės prieš prasidedant miesto Tarybos posėdžiui, pasisakė ir dvi klaipėdietės.


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2017-11-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt