P0

Fotoreportažai, Miestas

Eglutė jau Teatro aikštėje

Avatar

Martynas Vainorius
2017-11-24


Klaipėdiečių Lolitos ir Albino Gedimų iš Upelio gatvės miestui padovanota 32 metus auginta 11 metrų aukščio, apie 2 tonas sverianti sidabrinė eglutė penktadienį po 11 val. atkeliavo į Teatro aikštę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Miestui negaila“, – tikino Albinas, Upelio gatvėje gyvenantis jau 50 metų.

Jo šeimos užaugintą eglutę nusižiūrėjo patys kalėdinių renginių organizatoriai.

„Pas žmoną atėjo ponia Dalia, tuo metu aš buvau reise. Daug nesvarsčiau, žmona pasakė gerai, vadinasi gerai“, –sakė vyras, dirbantis vairuotoju.

Albinas eglę savo kieme pasodino prieš 32 metus. Iki tol ji apie metus augo Dituvos soduose, kol kaimynai paragino persodinti eglę, kad jos nepavogtų. Sodinuką vyras buvo nusipirkęs turguje, kur jį buvo atvežęs parduoti vienas palangiškis. Eglutė jam tada atsiėjo 25 rublius.

Eglutę klaipėdietis kasmet puošdavo, pastaraisiais metais jau naudodavo dvejas kopėčias, kad galėtų pasiekti kiek įmanoma aukščiau. Pernai, beje, teko nukristi nuo kopėčių, laimei, sėkmingai, pavyko įsikibti į šakas.

Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė atskleidė, kad iš pradžių važiavo apžiūrėti visai kitos eglės, tačiau pamačiusi Gedminų eglė nusprendė, kad ji tobula.

Eglę nukirtusios ir į Teatro aikštę gabenusios bendrovės „Klaipėdos želdiniai“ direktorius Gediminas Valašinas teigė, jog oras buvo labai tinkamas. Jei būtų buvęs apie 10 laipsnių šaltukas, eglės šakos galėtų lengvai lūžinėti. Eglė iki Teatro aikštės keliavo Minijos gatve, Statybininkų ir Taikos prospektais, Turgaus gatve. Per kelionę nulūžo tik viena jos šaka.

Pats Albinas, ketinantis pasisodinti naują eglutę, jei tik nereikės dirbti, žadėjo stebėti eglutės įžiebimą Teatro aikštėje. Jo žmona penktadienį dirbo, tad negalėjo išlydėti gražuolės į miesto centrą.

Gyva Kalėdų eglė Teatro aikštėje nušvis gruodžio 2 d., šeštadienį, 17 val. Kaip ir praėjusiais metais, Teatro aikštėje pastatyta eglutė bus papuošta šviečiančiomis, smulkiomis girliandomis.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

Atgimimo aikštėje bus statoma dirbtinė, auksinė eglė. Anot ją ruošiančios UAB „Švenčių studija“ vadovės Jolantos Tūraitės, Klaipėdai pasiūlyta išskirtinė ir drąsi idėja.

„Šventinį vakarą Klaipėdoje nušvis auksinė eglutė, kurią sudaro metalinis karkasas apkaišytas dirbtinėmis eglės šakomis. Tai autorinis „Švenčių studijos“ projektas, sukurtas klaipėdiečių dizainerių poros – Rūtos Bučytės ir Dominyko Koncevičiaus. Visa eglutė bus papuošta jūros žuvelėmis, kurios atkartos visiems gerai žinomą pasaką apie auksinę žuvelę ir ragins jos ieškoti  savyje“, – pranešime spaudai cituojama Jolanta Tūraitė.

Šios eglutės karkasas bus pradėtas montuoti pirmadienį.


2017-11-24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt