P0

Fotoreportažai, Kultūra

Jūrų muziejaus akvariumą atidarys gruodžio pradžioje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-24


Rekonstruoto Lietuvos jūrų muziejaus Akvariumo ekspozicijos atidarymas rengiamas gruodžio 3 dieną. Jam numatytas specialus
renginys „Forto fantomas“, kurį ruošia Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro komanda, subūrusi ir kitus Lietuvos bei Klaipėdos kūrėjus.

Alfonso Mažūno nuotr.

Pasak režisierės Rūtos Bunikytės, pats akvariumas yra ypatinga erdvė, užpildyta vandens gyvūnais, spalvingomis žuvimis, su savita plastika, vandens raibuliavimu ir nuotaika.

„Reikėjo rasti raktą, kaip šią erdvę susieti su žmogaus kūryba – šokiu, muzikavimu, plastika. Atsivėrusios erdvės suteikia ypatingas galimybe”, – cituojama režisierė muziejaus pranešime.

Tik atidarymo metu žiūrovai galės išvysti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro „skraidančių“ šokėjų – Aurelijaus Liškausko ir baleto solistės Ingos Briazkalovaitės pasirodymą ore. Kartu su jais pasirodys ir oro akrobatė. Tai vyks virš centrinio baseino, po kuriuo yra tunelis.

Aurelijus su komanda jau vasarą – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro senojo pastato uždarymo vakarą – nustebino visą miestą pasirodymu ant teatro sienos. Tada susirinko tūkstančiai žiūrovų. Teigiama, kad mažesnė Akvariumo erdvė suteiks artistų pasirodymui
išskirtinumo, o žiūrovams leis stebėti meninį vyksmą iš labai arti.

Tačiau režisierė nepamiršta, kad Akvariumas įkurtas istoriniame pastate – XIX a. Nerijos forte. „Forto fantomą“ inspiravo garsus A. L. Webber‘io miuziklas „Operos fantomas“.

„Renginio „Forto fantomas“ sumanymas yra paversti Jūrų muziejų paslaptinga keistų būtybių gyvavimo vieta.  Jame gyvena fantomai – dvasios, nuotaikos nešėjai, pastato dalelės, vyksmo stebėtojai ir atmosferos kūrėjai. Bus arfos muzikos kampelis su žuvimis ir keistomis migruojančiomis žmogiškomis sielomis ir jų vibracijomis. Kviesime į tamsos koridorių, kuriame sienos alsuoja giliu marimbos ritmu, o juo keliaujantys žmonės palydimi suakmenėjusiųjų žvilgsniais ir šnabždesiais. Prisiliesime ir prie šiuolaikinės atmosferinės muzikos. Renginio metu visame muziejuje mus lydės keisti, netikėti, gyvi ekspozicijų sergėtojai. Tai – aktoriai, šokėjai, muzikantai – padedantys atskleisti jūrų pasaulio gyvenimo ypatybes: spalvingumą, paslaptingumą, keistumą ir netikėtumą. Finalinis akcentas – virš baseino vykstantis oro šokėjų pasirodymas. Tai galima prilyginti vandenyno ugnikalnio išsiveržimui ar visos susikaupusios energijos emociniam dariniui. Dviejų esybių – moteriškos ir vyriškos– šokis ore bylos apie harmoniją ir grožį, kuris slypi ir vandenyno gelmėse, ir mūsų kūnuose, ir mūsų sielose”, – sako Rūta Bunikytė.

Kultūros straipsnių vidus

Fortas rekonstrukcijai buvo uždarytas 2014 m. Šiemet liepą pirmiausia buvo atidarytos rekonstruotos istorinės salės, kuriose – dvi naujos ekspozicijos, bei atnaujinti išorės baseinai.

Projektą „Neringos forto išsaugojimas ir jo tvarus naudojimas“ finansavo Europos Sąjungos fondai. Bendra projekto vertė – 836 tūkst. eurų,  muziejus indėlis savo lėšomis – 297 tūkst. Eur.


  2017-11-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt