Lietuvos kariai vėl saugos nuo piratų

Uostas ir jūra

Į Europos Sąjungos tarptautinę operaciją ATALANTA trečiadienį išvyksta iš 14 Lietuvos karių sudaryta ketvirtoji Autonominė laivo apsaugos grupė (ALAG-4).

Lietuvos karių rotacija operacijoje, skirtoje kovoti su piratavimu ir plėšimais Indijos vandenyne prie Somalio krantų, truks iki 2018 m. kovo pradžios.

Akvilės Bertulės nuotr.

„Gerbkite vienas kitą ir sunkiais momentais nepamirškite, kad jūs atstovaujate savo šaliai“, – išlydėdamas karius sakė pajėgų vadas jūrų kapitonas Arūnas Mockus.

ALAG-4  operacijos metu vykdys Pasaulio maisto programos laivo „MV Esbjerg“, gabenančio humanitarinę paramą Somalio žmonėms, apsaugą. Per keturis mėnesius apsaugos grupė laivu nuplauks apie 7 tūkst. jūrmylių (apie 13 tūkst. km). Didžiąją Somalio žmonėms skirtos paramos krovinio dalį sudaro maisto produktai. Laivo apsaugą lietuviai perims iš šiuo metu ją vykdančių Serbijos karių.

ALAG-4 sudaro specialiai šiai operacijai parengti 12 karių: 11 iš Lietuvos karinių jūrų pajėgų ir vienas iš Daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos. Operacijai priskiriami ir du Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Nacionalinės paramos elemento kariai, kurie organizuos ir koordinuos Autonominės laivų apsaugos grupės karių aprūpinimą.

Lietuva operacijoje ATALANTA dalyvauja nuo 2011 metų, skirdama Karinių jūrų pajėgų štabo karininką operacijos vadavietėje Nortvude (Jungtinė Karalystė). 2013-2016 metų laikotarpiu Lietuvos kariuomenė buvo dislokavusi tris autonomines laivo apsaugos karių grupes (ALAG), tuo pačiu laikotarpiu buvo skiriamas ir vienas Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas tarnybai operacijos ATALANTA kariniame laive įsikūrusioje pajėgų vadavietėje.

ES karinė jūrų operaciją ATALANTA pradėta 2008 metais, reaguojant į itin išaugusį piratavimų skaičių prie Somalio krantų. Operacijoje dalyvaujantys karo laivai Adeno įlankoje ir Somalio vandenyse eskortuoja Pasaulio maisto programos laivus, gabenančius paramą Somalio gyventojams, atgraso ir sulaiko piratus, ginkluotus plėšikus operacijos rajone.

Šiuo metu ES operacijoje dalyvauja apie 1 tūkst. karių iš ES valstybių ir šalių partnerių, taip pat skiriami laivai ir orlaiviai.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Mieste, mariose ir jūroje vyks „Audros smūgis 2024“

Balandžio 22 d. – gegužės 10 d. Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos vykdys didžiausias 2024 metais organizuojamas pratybas „Audros smūgis ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Lietuvos kariniuose laivuose - nauji radarai

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos įgyvendino dvejus metus trukusį keturių patrulinių laivų pagrindinių navigacinių radarų su oro erdvės stebėjimo funkcija ...
2023-12-11
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Iš kelto evakuotas sunegalavęs keleivis

Lietuvos kariuomenė pranešė, kad Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro budėtojas, karinės penktadienį gavęs pranešimą iš kelto „Aura Seaways“ ...
2023-10-27
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This