P0

Kriminalai ir nelaimės

Trąšas į Klaipėdą vežusiame traukinyje – kontrabanda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-29


Jonavos rajone pasieniečiai bei jiems talkinę geležinkelininkai sulaikė į Klaipėdą trąšas vežusios krovininio traukinio išmestą didelį kontrabandinių cigarečių krovinį – daugiau kaip 60 tūkstančių pakelių. Siuntos vertė – beveik 186 tūkst. eurų.

Sulaikymo metu kontrabandiniais rūkalais pakrautas mikroautobusas kliudė ir apgadino tarnybinį pasieniečių visureigį, vienas pažeidėjas atsidūrė ligoninėje.

Pasieniečių trečiadienį išplatintame pranešime rašoma, kad šeštadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus bei Specialiosios paskirties komandos pareigūnai, į pagalbą pasitelkę kolegas iš Pagėgių rinktinės bei bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ Prevencijos skyriaus darbuotojus, ties Jonavos rajono Žeimių gyvenviete surengė sulaikymo operaciją.

VSAT pareigūnai jau turėjo žinių, kad į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiavusiame krovininiame sąstate, į Klaipėdą gabenusiame trąšas, buvo didelis rūkalų krovinys. Neteisėtas prekes iš važiuojančio traukinio kontrabandininkai paskubomis išmetė ties minėto rajono Nartautų mišku.

Šioje vietoje buvo pastebėtos keturios transporto priemonės: mikroautobusas „Volkswagen Transporter“, į kurį jau buvo sukrauta didžioji dalis cigarečių dėžių, Švedijoje registruota „Škoda Octiavia“ bei du „Audi A6“.

Sulaikymo metu atbuline eiga važiavęs mikroautobusas atidarytomis durimis kliudė tarnybinį VSAT visureigį „Nissan Qashqai“ ir apgadino variklio gaubtą bei priekinį bamperį.

Mikroautobuso salonas buvo grūste prigrūstas kontrabandinių cigarečių dėžių. Jame pasieniečiai suskaičiavo net 99 gamyklines pakuotes rūkalų. Dar kelios dėžės aptiktos automobilyje „Škoda“, likusios buvo išmėtytos ant žemės.

Iš viso sulaikyta 61 500 pakelių „Minsk Super Slims“, „Minsk Capital“ ir „NZ 8“ markių rūkalų. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, siekia beveik 186 tūkst. eurų.

Įvykio vietoje sulaikymą surengusioms pajėgoms įkliuvo 32 metų Kauno rajono gyventojas bei 39-erių kaunietis. Pastarasis mėgino išvengti sulaikymo ir sprukdamas mišku susižalojo koją. Vyras greitosios pagalbos automobiliu buvo išgabentas į Šiaulių ligoninę, čia jį saugojo VSAT pareigūnai.

Sekmadienį abiem sulaikytiesiems paskirtos kardomosios priemonės pasižadėjimai neišvykti bei registracija policijos įstaigoje. Jie po apklausų paleisti. Operacijos metu sulaikytas kontrabandinių rūkalų krovinys ir transporto priemonės saugomi Šiaulių užkardoje.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia baudos arba laisvės atėmimas iki septynerių metų.

Šį birželį buvo pranešta apie tai, kad pasieniečiai ir geležinkelininkai Klaipėdos uoste aptiko baltarusiškų cigarečių krovinį, kuris buvo maskuojamas Venesuelos rinkai skirtomis gamyklos „Belaruskali“ trąšomis. Birių krovinių terminale, patikrinus 63 sąstato vagonus talpyklas , iš vienos byrant trąšoms pradėjo kristi ir juoda polietileno plėvele apvyniotos dėžės. Tada buvo aptikta beveik 50 tūkst. pakelių (100 dėžių) cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis, kurių vertė Lietuvoje daugiau kaip 124 tūkst. eurų. Buvo daroma prielaida, kad cigaretės turėjo būti iškrautos pakeliui į Klaipėdą, bet kažkas nepavyko ir ši kontrabanda įvažiavo į uostą.

Balandį buvo užfiksuotas atvejis, kai cigaretės buvo slepiamos po medienos granulėmis. Tąkart Malkų įlankos jūrų uosto posto zonoje sulaikyta 51 500 pakelių cigarečių „Fest“, taip pat su baltarusiškomis banderolėmis. Jų vertė buvo apie 150 tūkst. eurų.


  2017-11-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt