P0

Kultūra

23-iąjį kartą paskelbti „Metų klaipėdiečiai“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-30


Lapkričio 30-osios vakarą dienraštis „Vakarų ekspresas“ paskelbė „Metų klaipėdiečio“ rinkimų nugalėtojus.

Nuo spalio pabaigos “Vakarų ekspreso” skaitytojai ir portalo www.VE.lt lankytojai šioms nominacijoms pasiūlė per penkiasdešimt kandidatų. Į antrąjį rinkimų etapą, kurio metu vyko balsavimas, kiekvienoje nominacijoje pateko po tris dažniausiai siūlytus nominantus. Balsuoti buvo galima ir internetu, ir pildant dienraštyje spausdintus kuponus. Pastarasis balsas buvo prilygintas dešimčiai internetinių.

Garbės klaipėdiečiu šiemet tapo sunkiosios atletikos treneris Bronislavas Vyšniauskas. Už jį iš viso buvo atiduota 6 807 balsai. Tik 40 balsų nuo jo atsiliko aktorius Vytautas Paukštė. Šioje nominacijoje dar buvo balsuojama ir už lietuvininkų metraštininku vadinamą Bernardą Aleknavičių.

“Meniškos sielos” laureatu tapo skulptorius  Klaudijus Pūdymas (7 265 balsai). Čia dar buvo balsuojama už šokėją Agniją Šeiko-Sarulienę bei gatvės menininkus Tadą Vincaitį-Plūgą ir Edvardą Šeputį-Šepą.

Šių metų Jaunuoju talentu buvo paskelbtas Kembridžo universiteto studentas, įvairių olimpiadų prizininkas Gilbertas Umbražūnas. Talentingas jaunuolis surinko 20 071 balsą. Kartu čia balsuota už plaukikę Pauliną Pekūnaitę ir moksleivį Adomą Zubę.

Apdovanojimas “Už metų nuopelnus” įteiktas vyro gyvybę išgelbėjusiems policijos pareigūnams Fajetai Rušinskytei ir Nerijui Butkui. Iš viso jie surinko 5 020 balsų. Nuo jų balsais nedaug atsiliko Lietuvos karo laivą  “Prezidentas Smetona” identifikavęs prof. habil. dr. Vladas Žulkus bei nemokamas ekskursijas rengianti gidė Agnė Jonikaitytė.


  2017-11-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt