P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Jūrininkų ligoninėje – kratos (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-11-30


Ketvirtadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai atliko kratas Klaipėdos jūrininkų ligoninėje – jos raštinėje, pas teisininką, Švėkšnos psichiatrijos departamente.

Pasak ligoninės atstovės spaudai Jolantos Juškevičienės, dokumentų poėmiai susiję su vienu ligoninės vykdytu Europos Sąjungos remtu projektu ir jo lėšų panaudojimu – Švėkšnoje esančio Psichiatrijos departamento biokuro katilinės, pradėjusios veikti lygiai prieš metus, įrengimu.

Kol kas kaltinimai niekam nepateikti ir niekas nesuimtas.

Ligoninės vyr. gydytojas Jonas Sąlyga surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad pagrindinis FNTT klausimas buvo, kodėl jau įvykus konkursui buvo pakeisti katilai.

“Tam buvo gauti visi reikiami atitinkamų institucijų pritarimai. Be to, katilai yra geresnių parametrų”, – tvirtino J. Sąlyga.

J.  Sąlyga FNTT veiksmus sieja su ligoninės siekiu atsisakyti jai nepalankios šilumos tiekimo sutarties.

“Dar 2010 metais Švėkšnos ligoninę prijungus prie Klaipėdos jūrininkų ligoninės buvo sulaukta Valstybės kontrolės patikrinimo ir rekomendacijos kartu su Sveikatos apsaugos ministerija spręsti klausimą dėl sutarties su šilumą teikusia bendrove “Lamberta” sudarytos sutarties sveikatos įstaigai ir valstybės biudžetui nenaudingomis sąlygomis, nutraukimo. Sutartis buvo pasirašyta 20 metų laikotarpiui ir be nuomos”, – teigė J. Sąlyga.

Anot jo, “Lamberta” patalpoms ir vandeniui pašildyti katilinėje naudojo skalūnų alyvą, kuri skleidė nemalonius kvapus ligoninės teritorijoje bei už jos ribų, o degimo produktai teršė aplinką. Be to, sąskaitos už šildymą buvo beveik tris kartus didesnės nei dabar naudojant biokurą (2016 m. sausį 19,5 tūks. eurų, šį sausį – 7,4 tūkst.).

“Tačiau nutraukti sutartį pasirodė nelengva – iki šiol vyksta teismai, nes mums neleidžia išpirkti įrangos. Pirmoje instancijoje pasiekėme pergalę, antros instancijos teismas sprendimą turėtų skelbti už poros savaičių”, – teigė J. Sąlyga.

“Lambertos” direktorius Jonas Kondratas “Atvirai Klaipėdai” sakė tikrai neturintis jokio ryšio su šia istorija.

“Mūsų skyrybos su Jūrininkų ligonine čia tikrai niekuo dėtos. Taip, mane FNTT apklausinėjo, bet aš nieko neturėjau pasirašyti. Šiandien jie dar buvo nuvykę į katilinę, operatorius jiems viską aprodė. Mes seniau siūlėme ligoninei renovuoti katilinę už 400 tūkstančių, o jų rangovas tai atliko už 1,2 milijono. Bet čia jau ne man spręsti”, – sakė J. Kondratas.

Sutartį dėl katilinės projekto parengimo ir rangos darbų su įmone „Naujoji šiluma“ Jūrininkų ligoninė pasirašė 2014 metų pradžioje, jos vertė siekė apie 330 tūkst. eurų.


  2017-11-30

  4 komentarai “Jūrininkų ligoninėje – kratos”

  1. AvatarVirginijus Partaukas,KL JDJ (IP: 107.167.112.139)

   Toks užaukštintas A.Grublio jautrumas,reaguojant į pranešimą apie dokumentų poėmius medicinos įstaigoje(krata,nes ne patys atnešė),neturėtų pasireikšti stiprių nervų,visapusiškai užgrūdintam buvusiam VSD vadovui.Labai “neskaniai”atrodo ir įtarimą kelia jo priekaištai dėl darbo metodų žurnalistams,kurie yra mąstančių,sąmoningų klaipėdiečių “akys ir ausys”.Ir visai mums nerūpi,kokiais kanalais pastarieji informaciją gauna.Belieka atsiprašyti,kad pilietinėmis akcijomis(piketais,mitingais,streikais ir t.t.)mes,skaitytojai klaipėdiečiai,dar neišmokome reaguoti į paviešintas”elitinių”niekšybes ir taip žurnalistų pastangas”davesti”iki galo .(Dabar man aiškėja kas parekomendavo liberalams (merui V.Grubliauskui ir direktoriui S.Budinui),lyg savame UAB-e rengti “slaptus”posėdžius,pavadinant juos darbiniais,neįsileidžiant žurnalistų ar nevyriausybininkų,o po to numetant miestiečiams “apgraužtą kaulą”-dozuotą informaciją).Šito infoportalo pavadinimas įpareigoja žurnalistus atitinkamai elgtis-ne “vynioti į vatą”,o rašyti atvirai,ką jie ir daro,ir už ką jiems pagarba.O gal aš neteisus,nes meras kažkada sakė,jog Klaipėdoje korupcijos nėra?(atsakyti galima viešai arba tel.860344258)

  2. AvatarAlgirdas Grublys (IP: 78.57.218.114)

   Ačiū ,kad sureagavote. Aš tik atkreipiau dėmesį ,kad kartu su pareigūnais ” paimti dokumentų” atėjo kelios televizijos ir krūva žurnalistų. Keistą situaciją, kai vykdant neviešą operatyvinį veiksmą dalyvauja žiniasklaida?

  3. AvatarAlgirdas Grublys (IP: 78.57.218.114)

   Tai tik daug triukšmo dėl nieko. Kažkodėl tikėjausi ,kad “Atvira Klaipėda” objektyviau vertins teisėsaugos institucijų viešąsias akcijas. Tai tik atvyko antrą kartą paimti papildomus oficialius dokumentus , kurų niekas neslepia. O visuomenei pateikiamas galimai negatyvus gero medikų kolektyvo ir vadovo įvaizdis.

   • AvatarMartynas Vainorius (IP: 84.15.180.91)

    Ačiū už komentarą, ponas Algirdai. Mes nieko niekada nevertinsime, mes tik pranešame, o vertinti ir daryti išvadas jau skaitytojų prerogatyva. Nors gal žodis “krata” netinka dokumentų poėmiui apibūdinti? Vertinimams skirta nuomonių rubrika, kurioje laisvi reikštis ir AK žurnalistai, ir visi skaitytojai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt