P0

Politika

Ministro elgesio netirs

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-30


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nepradėti tyrimo dėl iš Klaipėdos rajono kilusio valstiečio, žemės ūkio ministro Broniaus Markausko elgesio. Esą nėra pakankamai duomenų, įrodančių asmeninį politiko suinteresuotumą.

Grupė Seimo narių VTEK pateiktame pranešime teigė, kad šių metų rugsėjį B.Markauskas pasirašė įsakymą, kuriuo 12 proc. didinamas 2017 m. susietosios paramos už pienines karves dydis. Esą, šis ministro sprendimas turi tiesioginės įtakos, siekiant palaikyti pieno gamintojų pajamas, kuriems už pienines karves numatoma paskirstyti 27,7 mln. eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšų. Taip pat teigta, jog minėtasis įsakymas gali daryti tiesioginę įtaką ir teikti finansinę naudą B. Markausko motinos Klaipėdos rajone valdomam ūkiui, kuris šiame regione, esą, yra vienas didžiausių. Esą, šis ūkis taip pat yra susijęs su žemės ūkio kooperatyvu „Pienas LT“, kurio valdybos narys iki šių metų vasario buvo B.Markauskas.

Įvertinusi pranešime nurodytus duomenis, VTEK konstatavo, kad ministro pasirašytasis įsakymas dėl susietosios paramos už pienines karves dydžio patvirtinimo yra norminio pobūdžio  teisės aktas. Šis įsakymas visiems paramos gavėjams taikomas vienodai, taigi nėra tiesiogiai susijęs su B. Markausko motinos ūkiu bei ŽŪK „Pienas LT“ ir nenustato jiems jokių išskirtinių sąlygų, teisių ar pareigų.

“Minėtąjį įsakymą ministras pasirašė vykdydamas 2014-2016 m. anksčiau pareigas ėjusios žemės ūkio ministrės prisiimtus įsipareigojimus, pagal kuriuos 2017-2020 m. nėra galimybės keisti valstybės pasirinktų sektorių ir jiems teikiamos paramos dydžio. Pagal Europos Sąjungos (ES) valstybių notifikuotą informaciją kiekvienais metais Europos Komisija tvirtina šalims skiriamas ES savanoriškos susietosios paramos metines bendras sumas. Taigi susietosios paramos už pienines karves dydis tvirtinamas pagal iš anksto nustatytą formulę ir priklauso nuo konkrečiais metais šalyje laikytų gyvulių skaičiaus bei susietajai paramai ES skiriamų lėšų sumos. Pažymėtina, kad paraiškos paramai gauti yra teikiamos Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kuri priima sprendimą dėl paramos skyrimo. Atsižvelgiant į visas šias aplinkybes, VTEK nusprendė tyrimo dėl B. Markausko elgesio nepradėti”, – rašoma komisijos pranešime.


  2017-11-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt