P0

Be kategorijos

Prokuratūra pirmąkart viešina prokurorų algas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-11-30


Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą, kuriame neigia viešai paskelbtus teiginius, kad priėmus naująjį Lietuvos prokuratūros įstatymą visų prokurorų atlyginimai neva padidės 500-900 eurų ir kviečia prokuratūros interneto svetainėje susipažinti su šiuo metu prokuratūroje mokamų atlyginimų vidurkių dydžiais.

Pranešime teigiama, kad iš šių duomenų matyti, jog didelį rezonansą sukėlusioje lyginamojoje lentelėje prokurorų gaunami atlygimai yra nurodyti be dabar mokamų priedų už kvalifikacinius rangus, kurių siekiama atsisakyti priimant įstatymo pataisas, ir be priedų už darbo stažą. Tokiu būdu lyginant dabar mokamus atlyginimus su numatytais įstatymo projekte, esą sukuriamas klaidingas įspūdis, kad priėmus aptariamas įstatymo pataisas prokurorų atlyginimai padidės vos ne 40 procentų.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Aivaras Velutis palaiko valstybinį kaltinimą šiuo metu apygardos teisme nagrinėjamoje prekybos poveikiu byloje, kurioje viena iš kaltinamųjų – buvusi kolegė, Vilniaus apygardos prokurorė Rita Aliukonienė, Palmiros Mart nuotr.

Neva šiuo metu svarstomais Prokuratūros įstatymo pakeitimais ir papildymais siekiama užtikrinti teisingą apmokėjimą už prokuroro darbą, labiau skatinti prokurorus siekti aukštesnių ir vadovaujamų pareigų bei įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendacijas, kurios įpareigojo numatyti priemones, didinsiančias motyvaciją dirbti prokuroru.

Nustatyti didesnį pareiginės algos koeficientą siūloma organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimus atliekantiems Generalinės prokuratūros bei teritorinių apygardų prokuratūrų prokurorams, taip skatinant juos dirbti būtent šiose baudžiamojo persekiojimo srityse, kurioms būdinga didesnė smurtinio bei kitokio nusikalstamo poveikio rizika.

Atsisakys kvalifikacinių rangų?

Siūlomais darbo užmokesčio pakeitimais taip pat siekiama padidinti tų vadovaujančios grandies prokurorų darbo užmokestį, kurių atlyginimai šiuo metu yra beveik tokie pat kaip ir eilinių prokurorų.

Pranešime teigiama, kad po prokuratūros pertvarkos vadovaujančių prokurorų skaičius sumažėjo daugiau kaip perpus – nuo 190 iki 87, tačiau atsakomybė – ženkliai padidėjo. Tai esą yra viena iš priežasčių, dėl ko per skelbiamas atrankas į vadovų pareigas dažnai nesulaukiama konkurencingo pretendentų skaičiaus. Tikimasi, kad didesnis atlyginimas turėtų  daugiau prokurorų skatinti siekti karjeros ir vadovaujamų pareigų.

Šiomis pataisomis siūloma taip pat atsisakyti prokurorų kvalifikacinių rangų, o už juos dabar mokamus priedus įtraukti į pareiginės algos koeficientą.

Taip pat pranešama, kad prokuratūros 2017 metų darbo užmokesčio fondas, palyginti su 2008 metų darbo užmokesčio fondu, išliko sumažintas 4 proc., nors teismų, Valstybės kontrolės ir kitų biudžetinių įstaigų darbo užmokesčio fondai ne tik grąžinti į prieš krizę buvusį lygį, bet ir padidėjo.

Ne tik su vidutiniu prokurorų darbo užmokesčiu, bet ir su visų prokuratūros darbuotojų atlyginimais galima susipažinti čia.


  2017-11-30

  Vienas komentaras apie “Prokuratūra pirmąkart viešina prokurorų algas”

  1. AvatarVa (IP: 195.182.92.36)

   Ne pirmą kartą viešina, o kaip ir visų valstybinių įstaigų atlyginimai yra internetiniame puslapyje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt