Tarnautojai neatlygintinai davė kraujo

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2017-12-01

Penktadienį kelios dešimtys Klaipėdos savivaldybės darbuotojų neatlygintinai davė kraujo. Aštuoni iš jų – pirmą kartą.

Pasak Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo atstovės Rūtos Ramanauskienės , kiekvienas duoto kraujo lašas kažkam gali išgelbėti gyvybę. Ji džiaugėsi, kad ši akcija Klaipėdos savivaldybėje kasmet tampa vis populiaresnė.

„Jeigu anksčiau ateidavo 40 žmonių, mes jau džiaugdavomės, kad tai gera išvyka. Dabar ateina ir po 80–90 tarnautojų. Tai labai sektinas pavyzdys. Maža to, labai džiaugiamės, jog Klaipėdos savivaldybės darbuotojai prie kraujo donorystės prisideda ne tik dalyvaudami tokioje akcijoje, o ir suteikdami patalpas, rodydami pavyzdį“, – sako R. Ramanauskienė.

Akcijos Klaipėdos savivaldybėje iniciatorė, Viešųjų ryšių poskyrio vedėja Rima Beinoravičienė neatlygintinos donorystės propagavimu užsiima daug metų. Moteris šiandien kraują davė 55 kartą. Tai – savivaldybės rekordas.

Anot tokioje akcijoje ne pirmą kartą dalyvavusios Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Vieno langelio ir e. paslaugų poskyrio darbuotojos Rūtos Mikšytės, kraują duoti yra smagu.

„Realiai jautiesi padaręs gerą darbą,žinai, kad kažkam ateityje tokiu savo poelgiu padedi“, – sakė tarnautoja.

Vis dėlto, pasak Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo atstovų, didžiausias paradoksas yra tai, kad norintys duoti kraujo žmonės to negali padaryti dėl ligos, o galintys – bijo. Pastarieji dažniausiai yra prisiklausę įvairiausių mitų. Pagrindinis jų – galima užsikrėsti. Tačiau visos priemonės yra sterilios ir naudojamos tik vieną kartą.

Tad klaipėdiečiai kviečiami pasekti tarnautojų pavyzdžiu.

„Pabūkime geresni bent švenčių laikotarpiu“, – kviečia Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo atstovė Rūta Ramanauskienė.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Gydymo įstaigose trūksta visų grupių kraujo

Lietuvos gydymo įstaigose yra ženkliai išaugęs kraujo poreikis. Šiuo metu trūksta visų grupių kraujo, ypač I ir II. Tad Nacionalinis ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Sveikata

Klaipėdoje - padėkos vakaras kraujo donorams

Penktadienį, liepos 1 d.,  aikštėje šalia prekybos centro „Studlendas“ 16 val. prasidėsiančio renginio metu bus pagerbti apie 60 geros valios ...
2022-06-30
Skaityti daugiau

Koronavirusas, Svarbu

Šalyje - vėl COVID-19 atvejų rekordas, skiepys Klaipėdos „Akropolyje“

Šalyje pastaruoju metu fiksuojant rekordinius susirgimų COVID-19 skaičius Nacionalinis kraujo centras (NKC) ketvirtadienį, sausio 20-ąją, 12-17 val. visus norinčius skiepys ...
2022-01-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This