P0

Fotoreportažai, Miestas

Maltiečiai jau 11 kartą pakvietė sriubos (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-03


Prasidėjus kalėdiniams renginiams Klaipėdoje sekmadienį tradiciškai surengta ir akcija „Maltiečių sriuba”. Teatro aikštėje sriuba vaišinę ir aukas seneliams rinkę maltiečiai įsikūrė jau 11 kartą.

Šįkart buvo dalinama ne tik kelių rūšių sriuba, bet ir “Maximos” tortas, kurį raikė miesto meras Vytautas Grubliauskas, Martyno Vainoriaus nuotr.

“Seneliai šalia mūsų, išgyvenę tremtis, netektis, politinius pasikeitimus, ir yra mūsų Lietuva, tai jie jos valstybingumo vienmečiai, tikrieji istorijos liudytojai ir dalyviai. Atsigręžkime – jų buvimas ir yra didžiausia dovana. Be jų nebūtų mūsų. Praėjusių metų „Maltiečių sriubos” metu buvo surinkta daugiau kaip 250 000 tūkstančių eurų. Už šias lėšas galėjome teikti pagalbą 2600 skurdžiai gyvenančių senolių. Paruoštą šiltą valgį termosuose šiuo metu vežiojame 22 Lietuvos vietovėse. Vidutinė vienos porcijos kaina beveik euras – 98 centai, šią sumą sudaro ne tik produktų, bet ir maisto gamybos, išvežiojimo išlaidos. O porcija ne tokia ir maža – 450 ml sriubos, kurios pagyvenusiam žmogui užtenka 2 kartams. Kadangi visus prašančius aprūpinti šiltu maistu lėšų trūksta, kitiems, stipresniems seneliams, keletą kartų per mėnesį vežame ilgai negendančius produktus ir siūlome valgį pasigaminti patiems ar siunčiame į pagalbą savanorį. Už akcijos aukas visus metus finansuojamas ir kitas didelis maltiečių projektas seneliams – socialinė priežiūra jų pačių namuose. Jis vykdomas 13 miestų. Taip, savanoriai aukoja savo laiką, tai neįkainojama, bet higienos, būtiniausias buities priemones reikia pirkti, kartais tenka pasirūpinti brangiais, bet gyvybiškais svarbiais vaistais, specialistų konsultacijomis ar atvežti žiemai malkų. Maltiečiai nepamiršta ir globos namuose gyvenančių vienišų senolių, lanko juos per šventes, kai ypač trūksta artimųjų šilumos. Iš viso savo darbus vykdome 40 Lietuvos vietovių”, – apie šią akciją rašo maltiečiai.

Klaipėdiečiai šiam kilniam tikslui šiemet suaukojo 270,78 €.


  2017-12-03

  Vienas komentaras apie “Maltiečiai jau 11 kartą pakvietė sriubos”

  1. Nesurinkta nė trijų šimtų eurų… O reklamoje -meras, LIONS klubo vėliava!! Daromi tie geri darbai- tai ir darykite,vežiokite į namus, nes reklamavimasis sukelia tik panieką. Ir ar atsiklausta tų varguolių, kurie parodomi, kaip jie tą sriuba valgo? Man tai klaiku. Niekada neisiu, badu mirsiu, bet nedarysiu paslaugoms šitiems turčiams, pasirodyti pseudorėmėjų reklamos fone. Žema, ponai…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt