Kalėdinės mokesčių naujienos

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2017-12-04

Valstybinė mokesčių inspekcija praneša, kaip apmokestinama prekyba kalėdinėmis eglutėmis.

Skelbiama, kad gyventojai, kurie kalėdines eglutes augina savo turimame žemės sklype ir jas parduoda, jų augalų pardavimo pajamos laikomos pajamomis iš žemės ūkio veiklos ir gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamos, jei pajamas gaunantis gyventojas neprivalo registruotis ir nėra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju.

Kai pajamas gaunantis gyventojas yra įregistruotas pridėtinės vertės mokesčio mokėtoju ar privalo juo registruotis, gautos pajamos apmokestinamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Jeigu gyventojas parduoda eglutes išretinęs savo mišką, jo gautos pajamos nėra augalininkystės veiklos pajamos, todėl nepriskiriamos žemės ūkio veiklos pajamoms ir apmokestinamos kaip individualios veiklos pajamos taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą (jei yra įregistruota individuali veikla pagal pažymą).

Jei veikla neregistruota, tokios pajamos apmokestinamos kaip kito turto pardavimo pajamos, tai yra, apmokestinamas pardavimo ir įsigijimo kainų skirtumas. O pajamoms pasiekus daugiau kaip 2500 eurų, apmokestinamas taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą.

Jeigu gyventojai kalėdines eglutes perka iš augintojų, tokių kaip urėdijos, ūkininkai ar kiti kalėdinių eglučių augintojai, ir jas parduoda, tai tokiai veiklai gyventojas gali įsigyti prekybos verslo liudijimą, sumokėdamas už prekybos laikotarpį fiksuoto dydžio pajamų mokestį, kurį kasmet nustato savivaldybių tarybos.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Pagerbti didžiausi Palangos mokesčių mokėtojai 

Minint Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, Palangoje tradiciškai pagerbti daugiausiai mokesčių į miesto biudžetą sumokėję verslininkai bei privataus apgyvendinimo paslaugų teikėjai. ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Tyrimas: ką savo daugiabučiuose nori matyti gyventojai?

Dauguma Lietuvos gyventojų nori, kad jų daugiabučiuose namuose būtų įrengtos parduotuvės, kepyklėlės, sporto klubai ir klinikos. Ranka pasiekiamų paslaugų ypatingai ...
2024-03-25
Skaityti daugiau

ELTA

Daugėja teigiančių, kad Lietuvoje reikalai gerėja

Eltos užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa rodo, kad daugėja tvirtinančių, jog reikalai Lietuvoje pastaruoju metu iš esmės krypsta į gerąją pusę ...
2024-01-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This