P0

Švietimas

KU robotas – Europos čempionas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-04


Klaipėdos universiteto Robotikos klubas toliau sėkmingai skina pergales tarptautinėse varžybose.

Šį kartą klubo komanda – klubo vadovas Olegas Lyanas, elektros inžinerijos studentas Augustas Gedgaudas, Darius Vaitiekus ir „Versmės“ progimnazijos moksleivis Žygimantas Gedgaudas – iškovojo pirmą vietą tarptautinėse robotų rungtynėse didžiausiame Europoje renginyje „Robotex 2017“. Kartu su robotu „Vytis 3“ jie nugalėjo 3 kg sumo kategorijoje ir vyks į Japoniją, kur dalyvaus pasauliniame renginyje su nacionaliniais ir tarptautiniais rungtynių čempionais „Internetional Robot Sumo Tournament 2017“. Trumpai apie tai, kas yra robotika, apie sėkmę varžybose ir lūkesčius Japonijoje papasakojo vienas nugalėtojų, KU Robotikos klubo vadovas O. Lyanas.

Svarbiausia –  gerai “palįsti” po priešininku
KU nuotr.

Robotika – tai mokslo šaka, susiejanti tris mokslus: elektronikos ir automatikos, mechanikos ir informatikos inžineriją. Klaipėdos universitete Robotikos klubas savo veiklą pradėjo 2007 metais. Tuo metu Olegas buvo pirmakursis studentas. Klaipėdos universiteto Robotikos klubas gali pasigirti medalių, taurių ir diplomų gausa. O. Lyano teigimu, pergales lemia robotų kovų patirtis.

Švietimo vidus

Pasak Olego, pergalė „Robotex 2017“ yra labai svarbi, nes šis renginys yra didžiausias Europoje. Todėl KU Robotikos klubas gali drąsiai vadintis Europos čempionais. Jis teigė  beveik nesitikėjęs, kad fortūna nusišypsos būtent 3 kg kategorijoje. Tačiau sėkmę lėmė gerai paruoštas robotas. „Jis tiesiog degino priešininkų variklius ir lėtai jėga išstumdavo priešininkus. Šis laimėjimas kol kas yra geriausias Baltijos šalyse“, – sako KU Robotikos klubo vadovas.

„Kadangi kovota daugybę kartų, įgyta patirties įvairiose varžybose su skirtingais priešininkais, komanda nesunkiai įvertino savo trūkumus įvairiais aspektais – inžinerinės konstrukcijos, elektronikos ar programos. Visko numatyti kompiuterio ekrane neįmanoma, daug kas paaiškėja tiesiog per varžybas. Vykstant kovai tenka stebėti, kaip susiduria mažos ir galingos lekiančios dėžutės su skutančiais, skylančiais peiliais“, – pasakojo Olegas ir pridūrė, kad varžybose svarbiausia – gerai „palįsti“ po priešininku, nes tai padeda jį „nukelti“ nuo ratų. Toliau viską lemia greitis, jėga, protas ir konstrukcijos standumas.

Tikslai Japonijoje

KU Robotikos klubo atstovai į Japoniją vyks išsikėlę didelius tikslus. O. Lyanas ir A. Gedgaudas varžyboms ruošiasi jau dabar. Vaikinai tobulina robotą, su kuriuo ir tikisi laimėti prizines vietas. Japonijoje nebus lengva pasiekti pergalę, nes ten susirinks nacionaliniai ir regioniniai čempionai iš viso pasaulio. Klaipėdos universiteto Robotikos klubas Japonijoje atstovaus Baltijos šalims, taip pat renginyje dalyvaus ir Kauno technologijos universiteto atstovai.

                                                                                                                                                              Parengė Aida Plytnykaitė

 

 

 

 


  2017-12-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt