P0

Švietimas

Klaipėdoje – pirmas vokiečių mokslinis institutas Baltijos šalyse

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-05


Klaipėdos universitete (KU) savo veiklą su Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pagalba pradeda vykdyti Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų institutas. Tai bus pirmas vokiečių mokslinis institutas Baltijos šalyse.

Institutas, veikęs Kaliningrado valstybiniame technikos universitete, dėl politinių priežasčių 2016 metais nutraukė Europos studijų magistrantūros studijų programą. Per dešimtmetį išsilavinimą čia įgijo apie 250 studentų iš 20 šalių.

Anot KU pranešimo, šiandien atsirado galimybė Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų institutą perkelti į šią švietimo įstaigą. Nuo 2018 m. pavasario semestro KU Socialinių mokslų fakultete startuos jungtinė Europos studijų magistrantūros programa, vykdoma kartu su Rostoko universitetu. Programa bus vykdoma vokiečių kalba, dėstyti atvyks dėstytojai iš Rostoko universiteto, žymūs mokslo ir politikos veikėjai iš Vokietijos ir Europos Sąjungos institucijų.

Švietimo vidus

Gruodžio 8 d. KU vyks mokslinė diskusija „Regioninė Europa“, kurią organizuoja KU ir Aacheno Europos akademija. Renginyje sveikinimo žodį tars KU rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas ir Klauso Mehnerto Europos mokslų ir tyrimų instituto prie KU vadovas prof. (em.) dr. Winfriedas Böttcheris. Pranešimus skaitys ir kvies diskutuoti Europos Sąjungos pareigūnai: Baltijos jūros valstybių tarybos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Berndas Hemingway, Europos regionų komiteto pirmininkas Karlas Heinzas Lambertzas.

„Instituto atsiradimas Klaipėdoje ir ES Baltijos jūros regiono pareigūnų apsilankymas rodo, kad Vokietijai mūsų regionas yra aktualus, universitetas vaidina svarbų vaidmenį mokslo ir politikos integracijos procese“, – pranešime cituojamas Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto vykdomasis direktorius, Vokietijos garbės konsulas doc. dr. Arūnas Baublys.

Jo teigimu, studentai, baigę Europos studijų magistrantūrą, taps ekspertais, kurie išmanys Europos ekonomiką, kultūrą, teisę, politiką. Absolventai esą galės dirbti Europos Sąjungos institucijose.


2017-12-05

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt