P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Uoste atsiras naujos keltų linijos?

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-12-05


Uosto direkcijos Rinkodaros direktorius Artūras Drungilas tikina, kad į Klaipėdą ir iš jos ilgai netrukus gali pradėti plaukioti dvi naujos keltų linijos.

Uosto vadovai po pusantrų metų pertraukos vėl prabilo apie galimą naujos keltų linijos atėjimą į Klaipėdos uostą, kuriame dabar karaliauja tik “DFDS Seaways”. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Dėl vienos esu tikras, tiesiog reikia laiko”, – sakė jis pirmadienio vakarą Melnragės bendruomenės susitikimo su Seimo nariais ir įvairiais specialistai metu.

Tai jis pareiškė buvusiam Uosto direkcijos vadovui, Seimo nariui Eugenijui Gentvilui priminus, jog į Centrinį Klaipėdos terminalą (CKT) nebuvo pritraukta nė viena nauja laivybos linija, nors tokia sąlyga buvo iškelta į naujojo terminalo statybą investuojant valstybei ir Savivaldybei: skirta 158 mln. Lt (iš jų 84,5 mln. Lt ES lėšų), dar už 34 mln. Lt buvo rekonstruota Kairių gatvė, vedanti į jau buvusį “DFDS Seaways” terminalą Tarptautinėje jūrų perkėloje.

Pasak A. Drungilo, neleisti DFDS perkelti visų linijų į CKT nebuvo įmanoma, nes naudojant ES paramą buvo kuriama viešoji infrastruktūra, kuri turi būti prieinama bet kuriam verslo subjektui.

Kad Klaipėdos uostu domisi naujas ro-ro keltų operatorius, dar 2016-ųjų kovą tikino Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

“Kol kas sutarčių nėra, todėl rezultatų burti nenorėčiau, bet tikėtina, jog nauja linija gali atsirasti iki vasaros”, – tada sakė A. Vaitkus, tačiau iki šiol iš Klaipėdos ir į ją plukdo tik “DFDS Seaways”.

“Atvira Klaipėda” praėjusią savaitę rašė, kad Uosto direkcijos užsakymu jau baigiamas projektuoti ilgesnis CKT pirsas. Kartu ties juo bus platinamas uosto kanalas. Tokius planus inspiravo„DFDS Seaways“ ketinimai naudoti ilgesnius laivus.


  2017-12-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt