Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
![]() | 2017-12-06 |
Gruodžio 9 d., šeštadienį, 18 val. Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10) kviečia į įdomų, išskirtinį folkloro renginį – projektą „Laiminguo“.
Šis projektas užgimė 2013 metais kaip seserų – Agotos ir Dorotės Zdanavičiūčių – duetas. Nuo mažumės muzikuojančios ir aktyviai koncertuojančios su grupe „Sen Svaja“ seserys nusprendė sukurti muzikinį duetą, kuris labiau būtų orientuotas į gyvosios archeologijos ir istorijos festivalius tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Šio dueto muzikinę programą sudaro ne tik lietuvių liaudies dainų ir sutartinių savitas pateikimas, bet ir kitų tautų tradicinė muzika ir jų jungimas su lietuviškuoju folkloru.
Muzikinės kompozicijos atliekamos dviem vokalais, būgnu, kanklėmis, kai kur naudojamas ir dambrelis. „Laiminguo“ yra pasirodęs ir Lietuvoje, ir užsienyje: Lenkijos eksperimentinės archeologijos festivalyje „Biskupin“, Norvegijos vikingų turgelių (Viking markets) metu, Čekijoje ir Vengrijoje muzikos festivaliuose. Taip pat bendradarbiaujama su skirtingų tautų šamanais, muzika gyvai skamba įvairių ritualų metu.
Nors dauguma kompozicijų yra gana ramios ir turinčios meditacinį poveikį, tačiau galima išgirsti ir gyvesnių bei energingesnių kūrinių. 2016 m. duetas išleido debiutinį albumą tuo pačiu pavadinimu „Laiminguo“.
Žodis ,,laiminguo“ – tai neįprasta, nunykusi laimės linkėjimo forma. Muzikantės tikėdamos tradicinės muzikos tyrumu ją atlikdamos klausytojams savaime linki laimės.
Grupė „Laiminguo“ save vis dar vadina projektu, nes užsiima ne tik koncertine veikla. Nuo 2016 m. lapkričio seserys pradėjo vesti „Sutartinių ratus“. Šią edukacinę ir dvasinę praktiką jos vadina lietuviškąja meditacija.
Tai dar vienas Etnokultūros centro vykdomo projekto ,,Etnoreidas“, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, renginys. Projektas nemokamas.
Parašykite komentarą