P0

Verslas

Kalėdinės dirbtuvės kvies šventę kurti patiems

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-09


Neseniai veiklą pradėjusios Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) Pilies dirbtuvės pasiūlys alternatyvų tiems, kurie pavargo nuo prekybos centrų ir ieško originalumo. Naujam gyvenimui prikeltos erdvės gruodžio 15-16 d. transformuosis į „Kalėdines dirbtuves”, kuriose bus galima patiems gaminti dovanas arba leistis jų „medžioti” į čia vyksiančią mugę, o taip pat įsiamžinti teminėje fotosesijoje ir tiesiog pasimėgauti gražiausių metų švenčių laukimu bendruomeniškame šurmulyje.

Rankdarbių maratonas

„Kalėdinės dirbtuvės“ – pirmasis miestui atviras renginys 14-uoju numeriu pažymėtame pastate Pilies gatvėje. „Nuo rudens pradžios čia dirbantiems kūrybinių industrijų atstovams artėjantis savaitgalis suteiks puikią progą prisistatyti platesnei publikai, užmegzti ryšių su potencialiais klientais ir taip suteikti papildomą postūmį savo veikloms“, – pranešime cituojama KMTP Pilies dirbtuvių koordinatorė Solveiga Kurgonaitė.

„Kalėdinių dirbtuvių“ pasiūlymų spektras smalsiems ir kruopštumo nestokojantiems klaipėdiečiams – nuo atvirukų, keramikos dirbinių, odinio dienoraščių kūrimo, žvakių liejimo ir tekstilės rankdarbių – iki užsiėmimų bei konsultacijų apie senų baldų restauravimo subtilybes.

Mankštinami bus ne tik rankų pirštai, bet ir kojos – Pilies dirbtuvėse įsikūrusi „Uosto tango“ studija pakvies net į tris nemokamus užsiėmimus: savijautą ir nuotaiką gerinantį „Yoga Flow“, solo tango moterims bei tango poroms. Iš vidaus kūnus sušildys privataus šeimos ūkio „Svarainiukas“ vaišės.

Netaikys dalyvio mokesčio

Po Pilies dirbtuvių stogu susibūrė nemažai klaipėdiečių, kurie dar tik žengia pirmuosius žingsnius vystydami savo verslą, tad siekiant juos paskatinti nutarta netaikyti dalyvio mokesčio norintiems prekiauti gruodžio 15 d. nuo 14 val. startuosiančioje mugėje. Pastarojoje bus galima sutikti ne tik šio objekto rezidentus, bet ir specialiai į šį renginį atvyksiančius amatininkus iš Klaipėdos bei kitų miestų.

Mugėje jau užsiregistravo apie 30 dalyvių, kurie pirkėjus vilios papuošalais, šilko šaliais, veltais, megztais ir siuvinėtais dirbiniais, interjero dekoracijomis, privačiuose ūkiuose užaugintų augalų arbatomis, prieskoniais ir netgi tradiciniais muzikos instrumentais. Visi pretendentai turėjo užtikrinti, kad prekiaus tik rankų darbo gaminiais, o taip pat įsipareigojo papuošti savo prekystalius bei stendus.

„Kai kurie dalyviai prasitarė, jog ši mugė jiems bus pirmoji, tad renginio laukia išties pakylėti ir su šventišku jauduliu. Tikimės, kad klaipėdiečiai ne tik susigundys įsigyti šių autorių dirbinių, bet ir padrąsins įgyvendinti savo užmojus, ieškoti naujų nišų ir jose įsitvirtinti“, – vylėsi organizatoriai.

 Foto studijoje – šimtai žiburių

„Kalėdinės dirbtuvės“ šypsenų pasigaminti neišmokys, tačiau jas drąsiai provokuos bei siūlys įamžinti rezidentai Dovilė Čižaitė-Jonikė ir Tomas Pikturna. Jų fotostudija, kurią šimtais lempučių ir glėbiais originalių dekoracijų išdabino „Nepaleisk svajonės“ komanda, gruodžio 15-16 dienomis bus atvira poroms, šeimoms su mažyliais, kolegų grupėms – visiems, trokštantiems užfiksuoti džiaugsmingą švenčių laukimą.

Studijos šeimininkai svečiams bus paruošę kalėdinių aksesuarų, kuriais kvies vietoje pasipuošti. Sėkmę lemiančiu talismanu ateinantiems Šuns metams daliai klaipėdiečių galbūt taps proga įsiamžinti su ypatingąja foto kampelio viešnia – gražuole kurtų veislės kalyte Rumba.

Organizatoriai informuoja, kad norintieji dalyvauti fotosesijose ar kūrybiniuose užsiėmimuose turėtų nepamiršti užsiregistruoti.

Daugiau informacijos, išsami renginio programa ir registracija – Pilies dirbtuvių feisbuko paskyroje.

 

 

 

 


  2017-12-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt