P0

Kultūra

Į Nacionalinę kultūros ir meno premiją pretenduoja ir klaipėdietis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-09


Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė kūrėjų, pretenduojančių 2017 metais gauti Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas, sąrašą.

Tarp jų yra ir klaipėdietis kraštotyrininkas bei publicistas Bernardas Aleknavičius (nuotr.), 1963-1993 m. dirbęs “Eltos” fotoreporteriu Klaipėdai ir Žemaitijai.

Laureatai bus paskelbti gruodžio 11 d. 12 val.

Įvertinusi pretendentų veiklą Lietuvos kultūros ir meno srityje, komisija, tarpinio balsavimo metu, iš viso atrinko dvylika pretendentų. Tarp jų dar yra rašytojai Marius Ivaškevičius, Danutė Kalinauskaitė  ir Kazys Saja, aktorė Eglė Gabrėnaitė, kino operatorius Janas Vitoldas Tomaševičius, vizualaus meno kūrėjai Dainius Liškevičius bei Svajonė ir Paulius Stanikas, scenografas Gintaras Makarevičius, fotomenininkas Gintautas Trimakas, kompozitorė Justė Janulytė ir muzikas Dainius Pulauskas.

Premijos bus skirtos šešiems iš jų.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio (30 400 Eur).

Kultūros straipsnių vidus

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai bus įteikti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.


  2017-12-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt