P0

Svarbu, Sveikata

Neliks sutrikusio vystymosi kūdikių namų?

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-12-11


Prieš kelerius metus Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose gyveno per 100 mažylių, šiuo metu jų čia – vos 30. Vaikų, patenkančių į šiuos specializuotus globos namus, skaičius nuolat mažėja.

Taip pirmadienį, pristatydama miesto Sveikatos ir socialinių reikalų komitetui Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų numatomos reorganizacijos projektą, sakė miesto Socialinių reikalų departamento Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė.

Pasak jos, būtinybė reorganizuoti šią globos įstaigą kyla ir dėl Vyriausybės planų iki 2020 metų Lietuvoje atsisakyti bet kokių globos namų.

Dabar Giruliuose įsikūrę sutrikusio vystymosi kūdikių namai turėtų likti išskirtinai tik gydymo, o ne globos įstaiga su 8 stacionariomis vietomis. Ji teiktų ankstyvosios reabilitacijos ir palaikomosios slaugos paslaugas. Kitos paslaugos vaikams su raidos sutrikimais būtų teikiamos ambulatoriškai. Manoma, kad turėtų didėti tokius vaikučius norinčiųjų įsivaikinti ir globoti žmonių skaičius.

Kartu planuojama įkurti dienos centrą, teikiantį kompleksines paslaugas 3–6 metų amžiaus vaikams, kuriems nustatyti raidos vystymosi sutrikimai. Tai būtų panašus centras į šiuo metu Vilniuje veikiantį Vaiko raidos centrą.

Tokius planus miesto Sveikatos apsaugos skyrius žada įgyvendinti iki 2020 metų, o kol kas Komiteto buvo prašoma pritarti Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų reorganizavimo projektui.

Pasiūlytam projektui buvo pritarta vienbalsiai, tačiau palaiminti tokius radikalius planus dar teks miesto politikams.

 


  2017-12-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt