Melioracijai – ir Klaipėdos rajono lėšos

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2017-12-12

Klaipėdos rajono savivaldybė teigia, kad šiemetinės liūtys kaip niekada anksčiau atskleidė melioracijos bėdas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Šiemet liūtys nuniokojo ne tik ūkininkų laukus. Patvino gyventojų sodybos, keliai. Lietuva yra tarp daugiausia melioruotų žemių turinčių valstybių, deja, visoje šalyje, kaip ir mūsų rajone, melioracijos būklė yra prasta. Tačiau turimas lėšas, kurias skiria valstybė, stengiamės panaudoti efektyviai. Melioracijos darbams Klaipėdos rajone valstybė šiemet skyrė 400,6 tūkstančių eurų. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad pagal šiandien galiojančius Žemės ūkio ministerijos nustatytus prioritetus jokių naujų tinklų, įrenginių (pralaidų per kelius, griovių ar drenažo sistemų) iš skiriamų lėšų įrengti negalima. Iš skiriamų lėšų gali būti tik remontuojami ir tvarkomi esami tinklai, įrenginiai. Iki gruodžio 1 dienos melioracijos darbams ir polderinių sistemų eksploatavimui buvo panaudota beveik 316,6 tūkstančių eurų. Iš jų per 170,3 tūkstančių eurų buvo panaudota melioracijos griovių ir juose esančių statinių bei drenažo remontui. Šiemet Klaipėdos rajone buvo sutvarkyta 19,95 kilometro griovių, priežiūros darbai (šienavimas, krūmų kirtimas) buvo atlikti 81,8 hektarų griovių plote, 1,1 kilometrų drenažo linijų ir 11 pralaidų. Taip pat dalis pinigų, 146,2 tūkstančių eurų, buvo panaudoti polderinių sistemų eksploatacijai (siurblinių priežiūrai, elektros išlaidoms padengti)“, – Savivaldybės pranešime cituojama vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Anot pranešimo, kai kurie darbai atlikti ir Savivaldybės biudžeto lėšomis. Už daugiau nei 272 tūkst. eurų buvo rekonstruotas Laukžemio (Eketės) tvenkinys. 26,7 tūkst. eurų Savivaldybė skyrė gelžbetoninių vamzdyno Gindulių kaime rekonstrukcijai.

Pasak Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjos Genovaitės Valauskienės, melioracijos statiniams išlaikyti reikia daug lėšų, tačiau esą ne visas problemas galima išspręsti vien skiriant daugiau pinigų.

„Esame drėgmės pertekliaus zonoje, žemės ūkiui palankias sąlygas įmanoma sukurti tik sausinant žemes. Ūkininkams reiškiant nepasitenkinimą dėl daugelį metų neprižiūrimų melioracijos įrenginių, valstybės mastu svarstoma apie vienkartinį 20 procentų valstybinės žemės nuomos mokesčio priedą už naujas statybas sklypuose ar esamų įrenginių rekonstrukciją. Iš surinktų mokesčių tikimasi sukaupti lėšų melioracijos įrenginiams prižiūrėti, kol jie galutinai, iki 2020 metų pabaigos, bus perduoti tiesioginiams naudotojams“, – teigia G. Valauskienė.

Vicemerė Rūta Cirtautaitė akcentavo, kad Savivaldybė atlieka melioracijos priežiūros darbus, t. y. šalina avarinius gedimus, pumpuoja vandens perteklių sausinimo siurblinėse ir polderiuose, šienauja griovių, pylimų ir užtvankų šlaitus, kerta krūmus, atlieka smulkų griovių remontą ir kitus priežiūros ir remonto darbus, tačiau tai esą ne visada užkerta kelią problemoms.

„Melioracijos tinklai visoje Lietuvoje yra pasenę, susidėvėję. Klaipėdos rajonui intensyviai plečiantis, kuriantis naujiems kvartalams, dažnai nekreipiama dėmesio į esančius melioracijos tinklus, jie pažeidžiami, išardomi, melioracijos grioviai – užkasami. Dėl to ankstesniais laikais įrengta melioracijos sistema yra sugriauta. Viso to pasekmė – tvinstantys sklypai, kvartalai. Savivaldybė stengiasi gerinti melioracijos tinklų būklę, tačiau tai tik gaisro gesinimas. Po šių metų liūčių parodytų rajono skaudulių stengsimės atsakingai ruoštis ateinantiems metams, o gyventojai, tikiuosi, taip pat atkreips dėmesį į savo sklypų apsaugojimą nuo potvynių: melioracijos griovius, drenažo sistemas”, – cituojama vicemerė.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Karklėje bus griaunami neteisėtai suręsti pastatai ir tvoros

Neteisėtai valstybinėje žemėje, prie sklypo Karklininkų g. 51, Karklės kaime, Klaipėdos rajone, pastatyti statiniai turi būti nugriauti, jų statybvietė sutvarkyta per ...
2024-05-10
Skaityti daugiau

Regionas

Infrastruktūros mokestis – investicijoms į Klaipėdos rajoną

Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti ...
2024-05-09
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Nulinius COVID-19 rodiklius jau turi ir Klaipėdos bei Kretingos rajonai

Pirmadienį šalyje patvirtinti 33 nauji COVID-19 atvejai (šeši žmonės užsikrėtė antrą kartą, du – trečią), skelbia Valstybės duomenų agentūra. Klaipėdoje ...
2024-04-30
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This