Nebereikalingi žaislai gali surasti naujus namus

Verslas

Kalėdų senelio maišas visuomet būna pilnas žaislų vaikams. Tačiau ar žinote, kad dauguma elektrinių ir elektroninių žaislų, kuriuos išmetame, yra dar geros būklės ir gali būti panaudoti dar kartą?

Prieš kelerius metus Ispanijos mokyklose vyko kampanija, kurios tikslas buvo gauti kuo daugiau informacijos apie elektrinių ir elektroninių žaislų atliekų susidarymą bei sudėtį. Kampanijos metu iš viso buvo surinkta daugiau kaip 1 tona įvairių panaudotų žaislų, iš kurių beveik 32 proc. sudarė elektriniai ir elektroniniai žaislai.

Tyrimo rezultatai parodė, kad apie 72 proc. elektrinio ar elektroninio žaislo svorio sudarė plastikas, apie 12 proc. – elektros ir elektronikos komponentai, apie 4,5 proc. – metalai ir apie 11 proc. – kitos medžiagos, kurios galėjo būti perdirbtos.

„Tyrimo duomenimis, net 65 % surinktų žaislų iš tiesų buvo geros būklės ir jais naudotis galėjo kiti vaikai. Pabodę žaislai gali surasti naujus namus ir juos mylinčius vaikus, todėl juos dovanokime arba parduokime. Daugelis elektrinių ar elektroninių žaislų gali būti suremontuoti arba perdirbti. Itin svarbu žaislų atliekomis tinkamai pasirūpinti dar ir dėl to, kad šiuolaikiniuose žaisluose gausu baterijų“, – pranešime cituojamas Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos (EGIO) vadovas Alfredas Skinulis.

Nebeveikianti elektros ar elektronikos žaislų įranga, kaip ir kalėdinės lemputės, girliandos, dažniausiai būna nepavojingos atliekos, tačiau jų, kaip ir kitų atliekų, negalima mesti bet kur. Kai nereikalingi žaislai nepatenka į buitinių atliekų konteinerius, taupomi gamtos ištekliai ir saugoma aplinka.

Gyventojai nebenaudojamą smulkią elektros ir elektroninę įrangą gali priduoti visose didžiausių mažmeninės prekybos tinklų parduotuvėse, taip pat šios įrangos pardavėjų prekybos vietose bei gamintojų ir importuotojų įrengtose atliekų surinkimo vietose ar atliekų tvarkytojams. Savivaldybių įsteigtos atliekų priėmimo aikštelės irgi priima smulkias buitines atliekas iš gyventojų. Daugiau informacijos, kur ir kaip galima priduoti elektronikos ir kitas atliekas, galima rasti www.atliekos.lt.

2016 metais gamintojai ir importuotojai Lietuvos rinkai patiekė daugiau kaip 250 tonų buityje naudojamų elektrinių ir elektroninių žaislų, laisvalaikio ir sporto įrangos, o sutvarkė (perdirbo) tik 37 tonas.

EGIO organizuoja elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimą ir tvarkymą beveik 1 tūkst. organizacijos narių, kurie finansuoja atliekų surinkimą ir perdirbimą. Daug atliekų surenkama aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam“ metu. Šis projektas kasmet vykdomas ugdymo ir švietimo įstaigose, įvairiose įmonėse.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Veidai

Antrasis popierinių maišelių gyvenimas

Patyrusios mamos žino, kaip gretai mažyliams atsibosta žaislai. Iš pradžių vaikas parduotuvėje prisispyręs reikalauja žaislo, o jau kitą dieną juo ...
2023-10-29
Skaityti daugiau

Verslas

Suklastotus „Rubiko kubus“ siuntėsi ir lietuviai, ir baltarusiai

Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai eilinį kartą sulaikė per Klaipėdos uostą atgabentas žinomų žaislų klastotes. Šįkart pro muitininkų akis neprasprūdo „Rubiko ...
2023-07-29
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Rastas žaislų klastotes sunaikins

Klaipėdą jūros keliu pasiekė žaislų siunta. Teritorinės muitinės Pilies jūrų uosto posto pareigūnai atliko siuntos muitinį tikrinimą ir jiems kilo ...
2022-12-02
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This