Už fiktyvias vedybas – 5 metai nelaisvės

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2017-12-12

Fiktyviai savo seserį ir pusseserę ištekinęs Klaipėdos rajono gyventojas nuteistas už prekybą žmonėmis: antradienį Klaipėdos apygardos teismas 32 metų Rolandui Žmūrikui skyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis, pasinaudojęs savo artimų giminaičių socialiniu pažeidžiamumu, sunkia finansine padėtimi ir priklausomumu, veikdamas bendrai su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais asmenimis užverbavo, parengė ir organizavo fiktyvias jų santuokas su Pakistano piliečiais. Viena iš moterų sunkiai vertėsi Lietuvoje, kur gaudama tik nedidelę socialinę pašalpą pati viena išlaikė du mažamečius vaikus ir nedirbantį tėvą, o kita buvo įsiskolinusi teisiamajam, kai su dviem vaikais ir sugyventiniu gyveno pas jį Jungtinėje Karalystėje, Bostono mieste.

Neturėdamos kito pasirinkimo, giminaičio įkalbėtos nukentėjusiosios sutiko už 1500 svarų atlygį fiktyviai ištekėti. Vyras siekė naudos tiek sau, tiek „jaunikiams“, kuriems šios santuokos buvo reikalingos norint legaliai gyventi Jungtinėje Karalystėje. Pirmoji 2013 metais už pakistaniečio buvo ištekinta vyro sesuo, specialiai tam atskraidinta į Bostoną, vėliau tais pačiais metais – ir jo pusseserė. Prieš sudarant fiktyvią santuoką moterys buvo atitinkamai instruktuotos ir parengtos pokalbiui tos šalies migracijos tarnyboje.

Kaltinamasis savo kaltės nepripažino ir tikino, kad abiem atvejais sudarant santuokas dalyvavo tik kaip svečias ir gali paliudyti, jog moterys tekėjo iš meilės. Ši versija teismo neįtikino, vyro kaltė buvo įrodyta nukentėjusiųjų, liudytojų parodymais, kita byloje surinkta medžiaga, sakoma teismo pranešime.

Už šį labai sunkų nusikaltimą skirdamas penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, teismas atsižvelgė į tai, jog kaltinamojo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatė, o sunkinančia aplinkybe laikė tai, kad jis veikė bendrininkų grupe ir iš savanaudiškų paskatų. Be kita ko, atsižvelgta ir į kitas aplinkybes, kad vyras anksčiau nebuvo teistas, nusikalstamos veikos buvo įvykdytos prieš ketverius metus, prieš aukas fiziškai nebuvo smurtauta, šie įvykiai sunkių pasekmių nesukėlė.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAIPin It on Pinterest

Share This