P0

Uostas ir jūra

Estai pradėjo pirkti SGD

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-13


Valstybės valdoma AB „Klaipėdos nafta“ (KN) pranešė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) paskirstymo veikloje pradedanti bendradarbiavimą su viena iš didžiausių Estijos energetikos bendrovių „Eesti Gaas“.

Bendrovės pasirašė Klaipėdos SGD paskirstymo stoties pajėgumų rezervavimo sutartį, o šios savaitės pradžioje buvo pripildyta pirmoji „Eesti Gaas“ SGD autocisterna – apie 18 tonų SGD.

Estijos bendrovė jau rezervavo 1,500 kubinių metrų KN SGD paskirstymo stoties pajėgumų iki 2018 metų vasario pabaigos.

„Žengiame dar vieną žingsnį mažos apimties SGD paskirstymo veikloje ir tam tikra prasme įkeliame koją į Estijos rinką sudarydami lanksčias sąlygas klientams išnaudoti SGD paskirstymo stoties galimybes. Kaip šio mažos apimties SGD terminalo operatorius siekiame, kad jo naudotojai galėtų efektyviai naudotis stoties teikiamomis paslaugomis, ir, įvertinus tai, jog dar iki sausio mėnesio pabaigos bus vykdomi baigiamieji SGD paskirstymo stoties paleidimo-derinimo darbai, tobulinti aptarnavimo ir kitus procesus“, – pranešime spaudai komentuoja Mindaugas Jusius, KN generalinis direktorius.

„Eesti Gaas“ džiaugiasi, kad Klaipėdos mažos apimties SGD terminalas pradėjo veikti ir mes galime pradėti prekiauti per Klaipėdą. Papildomi tiekimo taškai mums užtikrina saugumą ir sudaro galimybes, kad SGD būtų dar patrauklesnės mūsų klientams“, – cituojamas ir Margus Kaasik, „Eesti Gaas“ valdybos narys.

Iš KN SGD paskirstymo stoties dujas jau tiekia UAB LITGAS ir Lenkijos kompanija DUON.


  2017-12-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt