P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Tirs dviratininko ir prokuroro padėjėjos konfliktą (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2017-12-13


Generalinė prokuratūra išplatino pranešimą, kad dėl trečiadienį paviešintos informacijos apie prieš keletą savaičių Klaipėdoje įvykusį dviratininko ir lengvojo automobilio vairuotojos, Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroro padėjėjos, konfliktą, prokuratūroje buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai pagal abiejų įvykio dalyvių pateiktus pareiškimus. Teigiama, kad abu ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo.

“Esu šoke”

„Atvirai Klaipėdai“ pavyko pakalbinti į konfliktą patekusią Klaipėdos miesto vyriausiosios prokurorės padėjėją Daivą Bubokienę, kuri pateikė savo įvykio versiją.

„Aš, kaip moteris, buvau sumušta dviratininko. Viskas. Tokia yra to konflikto esmė“, – sakė ji.

Paprašyta prisiminti, dėl ko konkrečiai lapkričio 20 d. kilo konfliktas tarp jos ir dviratininko, D. Bubokienė sakė: „Man važiuojant Jurginų gatve, jos vidury pamačiau važiuojantį  dviratininką, pasignalinau. Reakcijos jokios. Už manęs dar du automobiliai važiavo, aš dar kartą pasignalinau, bet jis ir toliau važiavo gatve nereaguodamas”.

Pasak pareigūnės, atsiradus galimybei, ji dviratininką aplenkė, tačiau tuo metu jis pasuko dviratį  į kairę ir jo rankena kliudė moters automobilį.

Asociatyvi autorės nuotr.

Ji sustojo ir išlipusi iš automobilio dviratininkui padarė pastabą, kodėl jis važiuoja, nesilaikydamas Kelių eismo taisyklių.

„Tada jis klykdamas šaukdamas mane pastūmė, man  smogė į veidą, prakirto lūpą, mane ištiko šokas, mano mobilusis buvo išsikrovęs, negalėjau net niekam paskambinti”, – trijų savaičių senumo įvykius jaudindamasi perpasakojo D. Bubokienė.  Tada ji sėdo į automobilį, pirma esą nuvažiavo tiesiai į darbą, iš kur paskambino draugui, o po to – į policiją rašyti pareiškimo, kad buvo sumušta.

Pareigūnė teigia neneigianti, kad galbūt ji manevruodama galėjo pažeisti  Kelių eismo taisykles, nors dviratininko ji esą nekliudė, bet policijos jai paskirtą baudą bemat sumokėjo.

„Aš iki šiol tebesu šoke.  Ir tai, kas dabar vyksta viešojoje erdvėje, feisbuke, yra protu nesuvokiama, mano širdis ėmė šlubuoti“, –  vos sulaikydama ašaras sakė  miesto vyriausiosios prokurorės padėjėja. Ji pridūrė nemačiusi tarp jos draugo ir dviratininko jau vėliau įvykusio konflikto, bet neneigė, jog vyrai pasikalbėjo “vyriškai”.

Dviratininkų  pozicija

Lietuvos dviratininkų bendrijos atstovas Saulius Ružinskas savo feisbuko profilyje patalpino tokio turinio žinutę: “Į mus kreipėsi dviratininkas Aloyzas Ž., kurį 2017.11.20 d. ~8 val. ramioje Klaipėdos Jurginų g. chuliganiškai vairuodama kliudė Klaipėdos prokuroro padėjėja, po to jį išplūdo grasindama savo darboviete ir apstumdė, o kai dviratininkas per 112 iškvietė policiją, moteriškė sėdo į automobilį ir nuvažiavo, telefonu iškvietė savo sutuoktinį, kuris, privažiavęs prie dviratininko, smogė jam į galvą ir nuo smūgio nugriuvusį dviratininką suspardė taip, kad į įvykio vietą atvykęs policijos ekipažas turėjo iškviesti jam greitąją pagalbą. Sugrįžęs iš ligoninės dviratininkas kreipėsi į policiją dėl eismo įvykio užfiksavimo ir sumušimo, ką policija labai nenoriai padarė… po eismo įvykio tyrimo, policija niekaip negalėjo apkaltinti dviratininko, nors ir labai stengėsi – automobilio vairuotoja buvo pripažinta KALTA ir jai skirta 5 EUR BAUDA!!! ……..policijos nutarime nebuvo nei žodžio apie pabėgimą iš įvykio vietos, chuliganišką vairuotojos elgesį (ji galėjo būti girta, bet to policija greičiausiai net netikrino) ir t.t. Turime visus kontaktus ir dokumentus, dviratininkas pateikė apeliaciją dėl tokio neteisingo sprendimo… O kas įdomiausia, pabėgusi iš įvykio vietos automobilio vairuotoja, padavė dviratininką į teismą dėl, atseit, praskeltos lūpos…”

Inicijuos tarnybinį patikrinimą?

Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime teigiama, jog tą pačią dieną buvo gautas ir dviračiu važiavusio asmens pareiškimas, kuriame jis nurodo, kad netrukus po minėto eismo įvykio jį gatvėje sumušė iš matymo pažįstamas vyras, kuris keletą kartų sudavė į galvą bei į kitas kūno vietas, taip sukeldamas fizinį skausmą.

Siekiant, kad nekiltų abejonių dėl tyrimo nešališkumo, šie ikiteisminiai tyrimai yra perduoti vadovauti ir kontroliuoti Klaipėdos apylinkės prokuratūros padaliniui Gargžduose, rašoma prokuratūros pranešime. Jame patikinama, kad tyrimas bus atliktas išsamiai ir nešališkai. Taip pat esą sprendžiama, ar nėra pagrindo inicijuoti tarnybinį patikrinimą.


  2017-12-13

  4 komentarai “Tirs dviratininko ir prokuroro padėjėjos konfliktą”

  1. “Patiko” policijos pozicija… Stengėsi apkaltinti dviratininką. Kodėl ponia Daiva, sužalota, su sumuštomis lūpomis nekvietė policijos, o tik savo draugą, vyrą, ar dar kažką? Ar teisinėmis priemonės spęsti konfliktus prokurorė padėdj-joms nebūdinga? Juk ponia tikrai ne mažaraštė?

  2. Nu bet ir nesaliskumas Lietuvos teisesaugos. Ivyki, kuriame figuruoja Klaipedos apylinkes prokuraturos vyr. prokuroro padejeja, pavesta tirti klaipedos apylinkes prokuraturos padaliniui … Baikit tyciotis is zmoniu!

   • Taip iškvietė savo sugyventinį,kad dviratininką sumuštų.o pati dėjo į kojas.Kažį dėl ko dėjo į kojas,gal po naktinio lėbavimo.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt