P0

Mums rašo

Šventinio meniu paieškos Klaipėdos senamiestyje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2017-12-13


Sako, Kalėdos – tai ne vienos dienos šventė, bet visą mėnesį trunkanti šventinė nuotaika. Ta proga pasižvalgykime po Klaipėdos senamiesčio kavines ir paieškokime šventinio meniu.

Savo maršrutą pradėjau nuo Senojo turgaus. Vos pasukusi Tiltų gatvėn į Kalėdas viliojo Friedricho pasažo kiemelis.

Čia laukė bene gausiausiai šventiškai pasipuošusios vitrinos, o pravėrus Kavos ir arbatos namus, akys užkliuvo už šventinio pasiūlymo mažiesiems klaipėdiečiams. Visą šią savaitę vaikai kviečiami dalyvauti įvairiose edukacijose.

Friedricho smuklėje šventinę nuotaiką kuria ne tik dekoracijos bei muzika, bet ir šventinis meniu nuo užkandžių ir salotų iki pagrindinių patiekalų.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bet čia neužsibūnu, smalsumo vedina keliauju toliau Tiltų gatve. Įdomumo dėlei, užšoku į keletą kavinių pakeliui, bet ten randu tik dienos pietus bei įprastą, ištisus metus tiekiamą maistą.

Kita mano stotelė – Rene restoranas su žaviuoju ūsoriumi užu prekystalio. Maloniai atsiprašęs, kad specialiai šventėms pasiūlyti nieko neturi, bet iš situacijos išsisuka pristatydamas Vilniuje esančio restorano padalinio gimtadienio meniu. Užskaitau, juk gimtadienis taip pat šventė.

Atsisveikinu su barmenu ir vos kelis žingsnius priekin nutipenusi, užuodžiu vaikystėje „skambėjusį“ kvapą. Taip! Taip kvepia aromatingi vafliai, kurių aromatas sklinda iš Vaflių namų Turgaus bei Tiltų gatvės sankryžoje. Nors nerandu, ko ieškau, bet juk karšti vafliai jau yra didelė šventė smaližiams, ar ne?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ištrūkusi iš karamelės ir šiltų kepinių glėbio, kišu nosį į apniukusią dieną gatvėje. Murmuliuodama vieną iš populiariausių kalėdinių melodijų, atsiduriu prie Biržos tilto. Čia nosį kutena kavos kvapai. Vienoje gatvės pusėje kavos mėgėjai paskendę kalėdinėse dekoracijose, kitoje, t.y. Caffeine, man duris pravėrus, pasiūlo Miško pasakos. Užskaitau!

Kadangi šios dienos pasivaikščiojimo tikslas – ne kalėdinės eglės apžiūra, aplenkiu Teatro aikštę ir joje besipuikuojančias kalėdines dekoracijas, bei suku vienu iš skersgatvių atgalios. Dabar kulniuoju Turgaus gatve ir intensyviai dairausi kairėn-dešinėn. Sustoju prie Max Coffee lango – vidun vilioja net du pasiūlymai! Man siūlo išgerti arbatos su imbieru ir taip išvengti susidūrimo su ponu gripu bei užkąsti kalėdinio pyrago kąsneliu… Užskaitau!

Jaučiu, kaip krūtinė užsipildo noru dainuoti, švęsti ir niūniuoti visas tas mielas ir iki kaulų smegenų išmoktas džingle bels 😉 … Vos atsiplėšus nuo viliojančios vitrinos, akimis pagaunu dar vieną maitinimo įstaigos užrašą. Veriu Sinners Burgers duris ir .. sutapk tu man taip, susiduriu su virtuvės šefu! Maloniai išlemenusi, ko atėjusi, gaunu ir šventinį pasiūlymą – net į namus. Jei tingisi gaminti, o gal tiesiog neišeina taip gerai, kaip norėtųsi, galima užsisakyti keletą įdomių receptūrų patiekalų, kuriuos gali tiek dovanoti, tiek išsikepti namuose ir taip susikurti šventę. Lyg ir tobula, bet išeidama sumurmu, kad mielai norėčiau paragauti kalėdinio burgerio. Viliuosi, kad kitą savaitę ten jį rasiu…

Ir pabaigai. Veiksmas vyko eilinę darbo dieną, nemažai kavinių nedirbo arba jų darbo laikas buvo nurodytas vakarop. Tad šiame aprašyme rasite tik tas kavines, kuriose radau bent KAŽKĄ šventinio, naujo ar kvepiančio Kalėdomis 😉

P.S. Jei kurią nors vietelę praleidau ar kavinėse atsirado naujas šventinis patiekalas, kviečiu mano Facebook paskyroje Bzz Travel komentaruose palikti savo žinutę. Tokiu būdu visi kartu sukursime šventinį-kalėdinį maršrutą po Klaipėdos senamiestį!

Anita Špakauskė, Skanių potyrių laukiant Kalėdų linkinti Bzz Travel gidė


  2017-12-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt