P0

Miestas, Svarbu

Įspėjimai dėl naujosios mokyklos nepatiko

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2017-12-14


Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) rekomendacijos nutraukti sutartį dėl naujosios mokyklos nepaisę Klaipėdos savivaldybės tarnautojai sulaukė įspėjimų. Tokia nuobauda kai kuriems iš jų nepatiko. Keturi valdininkai – Liudvikas Dūda, Aldona Špučienė, Ričardas Zulcas ir Audra Daujotienė – ją bando panaikinti per teismą.

Mokykla šioje vietoje projektuojama nepaisant Viešųjų pirkimų komisijos išvadų ir Žolynų bendruomenės keliamų klausimų ir abejonių. Žolynų bendruomenės vizualizacija.

Mokyklos projektavimo sklypuose Senvagės g. 4 ir 6 konkurse dalyvavo 4 tiekėjai: UAB „A405“, ūkio subjektų grupė, kurią sudarė UAB „Archko“ ir UAB „Uostamiesčio projektas“, UAB „Viltekta“ ir UAB „Baltic Engineers“. Tiekėjų pasiūlymai įvertinti pagal ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus. Laimėjusiu buvo pripažintas UAB „A405“ pasiūlymas ir su ja balandžio 6 d. sudaryta 176 999,98  Eur vertės sutartis.

Konkurso metu vienas iš ekspertų nurodė, kad  UAB „Viltekta“, UAB „Baltic Engineers“ ir UAB „A405“ pasiūlymai neatitinka detaliojo plano sprendinių, o kitas nurodė, kad visų keturių tiekėjų pasiūlymai neatitinka konkurso sąlygų. Visgi Savivaldybės sudaryta viešojo pirkimo komisija padarė išvadą, kad visų pasiūlymų techninė informacija atitinka pirkimo dokumentuose nustatytus reikalavimus.

VPT taip pat buvo atkreipusi dėmesį į tai, kad “A405” nepateikė duomenų apie savo subtiekėją, trūko kai kurių duomenų apie reikiamą projektuotojų kvalifikaciją.  Tad konstatuota, kad su “A405” pasirašyta sutartis turėtų būti nutraukta, ir, esant poreikiui, organizuojamas naujas viešasis pirkimas.

Visgi Savivaldybė tokios rekomendacijos nepaisė ir sutarties nenutraukė. Tad VPT viešuosius pirkimus reglamentuojančius teisės aktus pažeidusiems asmenims surašė administracinių nusižengimų nutarimus – įspėjimus.

Su tokia nuobauda nusprendė nesutikti Savivaldybės administracijos Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas, Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė, Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė ir Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda. Šie tarnautojai pateikė skundus Klaipėdos miesto apylinkės teismui, kuris šiose trijose bylose sprendimą turės paskelbti jau artimiausiu metu.

Klausimus, kad naujosios mokyklos projektavimo konkursas buvo vykdomas galimai nesilaikant visų reikalavimų kelia ir Žolynų bendruomenė.

 

 

 


  2017-12-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt